Türkçe Ders Kitabı Cevapları (2018-2019)

Bu sayfada 2018-2019 eğitim öğretim yılına ait Türkçe ders kitabı cevapları için bağlantılar bulacaksınız.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerimizin ödevlerini kontrol edebilmesi amacıyla hazırlanan Türkçe ders kitabı cevap anahtarları, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da Türkçe Ödevim sitesinde…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ücretsiz dağıtılan Türkçe ders kitapları, metin ve etkinlikler olarak öğrencilerimizin faydasına sunulmaktadır. Türkçe ders kitaplarında bulunan etkinliklerin bir kısmı öğrencilerimize ödev olarak verilmektedir. Türkçe Ödevim olarak amacımız, öğrencilerimizin ödevlerini yaptıktan sonra, kendilerini en doğru şekilde değerlendirmelerini sağlamaktır. Bu nedenle cevaplar, eğitim fakültesi mezunu kişilerce dikkatle hazırlanmaktadır.

Aşağıda listelenen butonlara tıkladığınızda kitabınıza ait metinlerin listesinin bulunduğu bir sayfaya ulaşacaksınız. Bu sayfadan cevap anahtarlarına ulaşmak istediğiniz metne tıklayarak etkinlik cevaplarına ulaşabilirsiniz. Metinlere ait cevaplar kademe kademe eklenmektedir. Her metnin cevapları hazır olduğunda bağlantı turuncu renge dönecek ve tıklanabilir olacaktır.

Aşağıdaki butonlara tıklayarak Türkçe ders kitabı cevap anahtarlarına ulaşabilirsiniz.

* Bu sayfadaki Türkçe ders kitabı cevap bağlantıları 2018-2019 eğitim-öğretim yılına aittir.

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları

3. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları SDR Dikey Yayıncılık

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları

5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları Eksen Yayıncılık

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları – 1

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları – 2

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları Dersdestek Yayıncılık

8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları

Sitemizde sadece Türkçe ders kitabı cevap anahtarlarına yer vermiyoruz. Ayrıca ödevlerinize yardımcı olabilecek araştırma konuları, dil bilgisi örnekleri, kompozisyon örnekleri, şiir derlemeleri, söz derlemeleri, belirli gün ve haftalar gibi kategoriler de bulunmaktadır. Bu kategorilerdeki içeriklere site menüsünden ya da anasayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ders kitabı cevapları ile ilgili her türlü öneri ve hata bildirimleriniz için [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz.

E-posta dışında bize Facebook sayfamızdan da ulaşabilmeniz mümkündür. facebook.com/turkceodevim adresinden sayfamıza abone olabilir, bize mesaj yazabilirsiniz.

Unutmayın! Sitemizde yer alan cevap anahtarları kontrol ve değerlendirme amaçlıdır. Başka bir amaç için kullanımından sitemiz sorumlu tutulamaz.

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.