Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

1. Sınıf Türkçe Kitabı Cevapları İlke Yayınları

1. Sınıf Türkçe kitabı cevapları İlke Yayınları için temalara ve sayfalara göre metin ve sayfa bağlantıları.

1. Sınıf Türkçe Kitabı Cevapları İlke Yayınları

Uzman eğitimciler tarafından hazırlanan 1. Sınıf Türkçe kitabı cevapları, ortaokul beşinci sınıf öğrencilerimizin 2023-2024 yılı İlke Yayınları 1. Sınıf Türkçe ders kitabı içeriklerine yönelik etkinlik ödevlerini kontrol edebilmelerini sağlamaktır.

Aşağıda listelenmiş 1. Sınıf Türkçe ders kitabı içerisindeki metinlere tıklayarak, etkinlik cevaplarına ulaşabilmeniz mümkündür. Ayrıca sayfanın alt kısmında 1. Sınıf Türkçe cevapları için sayfa numaraları bulunmaktadır. Listeden sayfa numaralarına tıklayarak etkinlik cevaplarını görebilirsiniz.

5. TEMA – Bilim ve Teknoloji Teması

Anneanneme Bilgisayar Öğretiyorum Metni Cevapları

Taşıtlar Metni Cevapları

Hava Her Yerde Metni Cevapları

Bilim ve İnsan Metni Cevapları

Televizyoncu Ali Serbest Okuma Metni Cevapları

Bilim ve Teknoloji Tema Sonu Değerlendirme Cevapları

6. TEMA – Milli Kültürümüz Teması

Hâline Şükretmiş Metni Cevapları

Ben Sabiha Gökçen Metni Cevapları

Bayrak Metni Cevapları

Teşekkürler Atatürk! Dinleme Metni Cevapları

Ramazan Davulcusu Serbest Okuma Metni Cevapları

Milli Kültürümüz Tema Sonu Değerlendirme Cevapları

7. TEMA – Çocuk Dünyası Teması

Oyuncakçı Metni Cevapları

Beştaş Oyun Metni Cevapları

Olsam Metni Cevapları

Benim Dünyam Dinleme Metni Cevapları

Uç Uç Uçurtmam Serbest Okuma Metni Cevapları

Çocuk Tema Sonu Değerlendirme Cevapları

8. TEMA – Doğa ve Evren Teması

Oyuncu Bulut Metni Cevapları

Gökyüzü Ne Kadar Yüksek? Metni Cevapları

Dere Metni Cevapları

Bilgin Kırlangıç Dinleme Metni Cevapları

Doğa Güncesi Serbest Okuma Metni Cevapları

Doğa ve Evren Tema Sonu Değerlendirme Cevapları

1. Sınıf, ortaöğretim kademesinin ilk sınıfıdır. Bu sınıfla ortaokul dönemine başlayan öğrencilerimizi Türkçe dersine yönelik önemli sorumluluklar beklemektedir. Bu sınıftan itibaren öğrencilerimizden kendilerini ifade edebilmeleri, okuduklarını anlayabilmeleri, kelime hazinelerini geliştirmeleri beklenmektedir.

Öğrencilerimizin ödev olarak verilen etkinlikleri doğru olarak yapıp yapmadıklarını kontrol edebilmelerini sağlamak için hazırladığımız Türkçe 1. Sınıf çalışma kitabı cevapları, özellikle ödev kontrolünün zaman aldığı ve mümkün olmadığı kalabalık sınıflar için düşünülmüştür.

1. Sınıf Türkçe kitabı cevapları içerisinde sadece etkinlik cevapları değil, öğrencilerimize verilen araştırma veya ders ile ilgili diğer ödevlerine yardımcı olmak için kaynaklar ve örnekler de bulunmaktadır. Güvenilir kaynaklardan faydalanılarak oluşturulan içerikler, öğrencilerimizin en doğru bilgiye ulaşabilmelerini sağlamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı 1. Sınıf Türkçe müfredatına göre öğrencilerimiz eğitim öğretim yılı süresinde dinlediklerinde ve izlediklerinde geçen olayların gelişimini ve sonucunu tahmin edebilme, metinlerde geçen kelimelerin anlamlarını metne göre tahmin edebilme, özet çıkarabilme, konu, ana fikir ve ana duyguyu bulma, konuşmacının sözlü olmayan mesajlarını tespit edebilme, dinledikleri ve izledikleri hakkında görüş bildirebilme, hazırlıklı ve hazırlıksız konuşmalar yapabilme, konuşurken beden dili, jest ve mimiklerini kullanabilme, metinleri türün özelliklerine ve noktalama işaretlerine uygun okuyabilme, farklı yazı karakterleri ile yazılmış yazıları okuyabilme, deyim ve atasözlerinin metne olan katkısını belirleyebilme, kök v ekleri ayırt edebilme, yapım eklerinin işlevini açıklayabilme, medya metinlerini değerlendirebilme, metinde geçen gerçek ve kurgusal unsurları ayırt edebilme, grafik, tablo ve çizelgeyle sunulan bilgilere ilişkin soruları cevaplayabilme, şiir ve hikaye edici metin yazabilme, kısa metinler yazabilme gibi kazanımlar elde etmesi beklenmektedir.

1. Sınıf Türkçe kitabı da İlke Yayınları tarafından bu kazanımlara göre oluşturulmuştur. Kitap içerisindeki etkinlikler bu kazanımlara göre öğrencilerimize ve öğretmenlerimize rehberlik etmektedir. Sitemizde yayınlanan 1. Sınıf Türkçe kitabı cevapları, öğrencilerimizin etkinleri yaptıktan sonra bu kazanımları doğru olarak alıp almadıklarını kendileri ve velileri tarafından kontrol edilebilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

1. Sınıf Türkçe ders kitabı cevapları içeriğinden faydalanırken öğrencilerimiz, etkinlikleri öncelikle kendileri yapmaları gerekmektedir. Daha sonra yaptıkları ödevin doğru olup olmadığını kontrol edebilmek için hazırladığımız cevap anahtarlarından faydalanabilirler.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
21
love
14
angry
9
clap
8
unlike
7
sad
6
confused
5
happy