Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

1. Sınıf Türkçe Kitabı Cevapları Ada Yayınları

Ada Yayınları 1. sınıf Türkçe ders kitabı cevapları için temalara ve sayfalara göre metin ve sayfa bağlantıları.

Aşağıda metin bağlantıları verilen 1. sınıf Türkçe kitabı cevapları uzman eğitimciler tarafından hazırlanmıştır. Amacımız ilkokul birinci sınıf öğrencilerimizin 2021-2022 yılı Ada Yayınları 1. sınıf Türkçe kitabı etkinliklerine yönelik ödevlerini kontrol edebilmelerini sağlamaktır.

Aşağıdaki listeden, 1. sınıf Türkçe ders kitabı içerisindeki metinlere tıklayarak, etkinlik cevaplarına ulaşabilirsiniz. Yine sayfanın alt kısmında bulunan listede 1. sınıf Türkçe kitabı cevapları için sayfa numaralarına tıklayarak etkinlik cevaplarını görebilirsiniz.

5. TEMA – Sağlık ve Spor Teması

Evi Terk Eden Diş Fırçası Dinleme Metni Cevapları

Neden Kimse Brokoli Yemiyor Okuma Metni Cevapları

Abur Cubur Yemek Okuma Metni Cevapları

Futbolcu Okuma Metni Cevapları

Çocuklara Öneriler Serbest Okuma Cevapları

5. Tema Sonu Değerlendirme Soruları Cevapları

6. TEMA – Doğa ve Evren Teması

Minik Tohumun İsteği Dinleme Metni Cevapları

Denizde Bir Gün Okuma Metni Cevapları

Zaman Nedir Okuma Metni Cevapları

Kim Topladı Yıldızları Okuma Metni Cevapları

Pijamasını Çıkarmak İstemeyen Küçük Sıpa Serbest Okuma Cevapları

6. Tema Sonu Değerlendirme Soruları Cevapları

7. TEMA – Bilim ve Teknoloji Teması

Kapatın Televizyonlar Dinleme Metni Cevapları

En Güçlü Kim Okuma Metni Cevapları

Cırt Cırtlar Okuma Metni Cevapları

Astronot Okuma Metni Cevapları

Yorgun Kediler Serbest Okuma Metni Cevapları

7. Tema Sonu Değerlendirme Soruları Cevapları

8. TEMA – Vatandaşlık Teması

Devletin Parası Çok mu? Dinleme Metni Cevapları

Ayakkabı Tamircisi Okuma Metni Cevapları

Özgürlük ve Sorumluluk Okuma Metni Cevapları

Çiftçi Amca Okuma Metni Cevapları

Çalışkan Kalem Serbest Okuma Metni Cevapları

8. Tema Sonu Değerlendirme Soruları Cevapları

1. sınıf, ilkokul öğrencilerinin artık okula alıştıkları, okuma yazma becerilerini tam olarak geliştirdikleri bir sınıftır. Okuma yazma odaklı birinci ve ikinci sınıftan sonra öğrencilerimizin eğitim öğrenim alanında daha fazla sorumluluk sahibi olacaktır.

Sitemizin hazırlamış olduğu Türkçe 1. sınıf çalışma kitabı cevapları, özellikle ödev kontrolünün zaman aldığı ve mümkün olmadığı kalabalık sınıflarda, öğrencilerimizin ödev olarak verilen etkinlikleri doğru olarak yapıp yapmadıklarını kontrol edebilmelerini sağlamaktadır.

1. sınıf Türkçe kitabı cevapları içerisinde sadece etkinlik cevapları değil, öğrencilerimize verilen araştırma veya ders ile ilgili diğer ödevlerine yardımcı olmak için kaynaklar ve örnekler de bulunmaktadır. Güvenilir kaynaklardan faydalanılarak oluşturulan içerikler, öğrencilerimizin en doğru bilgiye ulaşabilmelerini sağlamaktadır.

İlkokul üçüncü sınıf Türkçe müfredatına göre öğrencilerimiz görsellerden hareketle metni tahmin etme, metinleri ana hatları ile anlatabilme, bilmediği kelimelerin anlamlarını metne göre tahmin etme, konu belirleme, metnin ana fikrini ya da ana duygusunu belirleme, metin ile ilgili sorulara cevap verme, metne farklı başlıklar bulma, metin ile ilgili sorular sorma kelimeleri anlamlarına göre kullanma, hazırlıksız konuşmalar yapabilme, noktalama işaretlerine uygun olarak okuma, vurgu, noktalama ve telaffuza dikkat ederek okuma, şiir okuma, kelimelerin zıt ve eş anlamlılarını bulma, eş sesli kelimeleri anlamlarına uygun olarak kullanma büyük harfleri ve noktalama işaretlerini uygun yerlerde kullanma, şekil, sembol ve işaretlerin anlamlarını kavrama, kısa metinler yazma, şiir yazma, hikaye edici metinler yazma, formları yönergelere göre doldurma gibi kazanımlar elde etmesi gerekmektedir.

1. sınıf Türkçe müfredatına göre öğrencilerimiz aşağıdaki konulardan sorumludurlar:

 • Eş anlamlı kelimeler
 • Zıt anlamlı kelimeler
 • Eş sesli kelimeler
 • Deyimler
 • Bilgilendirici metin, hikâye edici metin, şiir
 • Hikaye unsurları (olay, zaman, yer, şahıs ve varlık kadrosu)
 • Metnin başlığı, konusu, ana fikri
 • Gerçek ve hayali unsurlar
 • Görsel yorumlama
 • Harita ve kroki okuma
 • Tablo ve grafik okuma
 • Akıllı işaretleri okuma
 • Karikatür okuma
 • Büyük harflerin kullanıldığı yerler
 • Noktalama işaretleri (nokta, virgül, iki nokta, soru işareti, ünlem, tırnak işareti, kesme işareti, yay ayraç, kısa çizgi, konuşma çizgisi)

1. sınıf Türkçe ders kitabı da bu kazanımlara göre oluşturulmuş olup, kitap içerisindeki etkinlikler bu kazanımlara göre öğrencileri yönlendirmektedir. 1. sınıf Türkçe ders kitabı cevapları da öğrencilerimizin bu kazanımları doğru olarak alıp almadıklarını kendileri ve velileri tarafından kontrol edilebilmesi amacıyla sitemizde yer almaktadır.

Öğrencilerimiz 1. sınıf Türkçe kitabı cevapları içeriğinden faydalanırken, etkinlikleri öncelikle kendileri yapmaları, daha sonra yaptıkları ödevin doğru olup olmadığını kontrol edebilmek için hazırladığımız cevap anahtarlarından faydalanmalıdırlar.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
clap
3
angry
2
unlike
1
love
1
sad
0
happy
0
confused