Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

4. Sınıf Türkçe Okuma Becerileri Kitabı Cevapları (MEB)

MEB Yayınları 4. sınıf Türkçe Okuma Becerileri Kitabı cevapları için temalara ve sayfalara göre metin ve sayfa bağlantıları.

Aşağıda metin bağlantıları verilen 4. sınıf Türkçe Okuma Becerileri Kitabı cevapları uzman eğitimciler tarafından hazırlanmıştır. Amacımız ilkokul birinci sınıf öğrencilerimizin 2020-2021 yılı MEB Yayınları 4. sınıf Türkçe kitabı etkinliklerine yönelik ödevlerini kontrol edebilmelerini sağlamaktır.

Aşağıdaki listeden, 4. sınıf Türkçe Okuma Becerileri Kitabı içerisindeki metinlere tıklayarak, etkinlik cevaplarına ulaşabilirsiniz. Yine sayfanın alt kısmında bulunan listede 4. sınıf Türkçe kitabı cevapları için sayfa numaralarına tıklayarak etkinlik cevaplarını görebilirsiniz.

Aziz Sancar Metni Cevapları

Bizim Çakıl Metni Cevapları

Bu Robotların Esin Kaynağı Hayvanlar Metni Cevapları

Giyilebilir Teknolojik Ürünler Metni Cevapları

Uzayda Yaşam Metni Cevapları

Zihninizi Etkili Hâle Getirecek İpuçları Metni Cevapları

Tasarımcı ve Mühendis Hayvanlar Metni Cevapları

Camın İlginç Öyküsü Metni Cevapları

Bin Yıldızlı Otel Metni Cevapları

Enerji Verimliliği Metni Cevapları

Evcil Hayvan Günü Metni Cevapları

Gökyüzünde Büyük Gösteri: Kutup Işıkları Metni Cevapları

Kuzey Kutbu'nun Kralları: Kutup Ayıları Metni Cevapları

4. sınıf, ilkokul öğrencilerinin artık okula alıştıkları, okuma yazma becerilerini tam olarak geliştirdikleri bir sınıftır. Okuma yazma odaklı birinci ve ikinci sınıftan sonra öğrencilerimizin eğitim öğrenim alanında daha fazla sorumluluk sahibi olacaktır.

Sitemizin hazırlamış olduğu Türkçe 4. sınıf çalışma kitabı cevapları, özellikle ödev kontrolünün zaman aldığı ve mümkün olmadığı kalabalık sınıflarda, öğrencilerimizin ödev olarak verilen etkinlikleri doğru olarak yapıp yapmadıklarını kontrol edebilmelerini sağlamaktadır.

4. sınıf Türkçe kitabı cevapları içerisinde sadece etkinlik cevapları değil, öğrencilerimize verilen araştırma veya ders ile ilgili diğer ödevlerine yardımcı olmak için kaynaklar ve örnekler de bulunmaktadır. Güvenilir kaynaklardan faydalanılarak oluşturulan içerikler, öğrencilerimizin en doğru bilgiye ulaşabilmelerini sağlamaktadır.

İlkokul üçüncü sınıf Türkçe müfredatına göre öğrencilerimiz görsellerden hareketle metni tahmin etme, metinleri ana hatları ile anlatabilme, bilmediği kelimelerin anlamlarını metne göre tahmin etme, konu belirleme, metnin ana fikrini ya da ana duygusunu belirleme, metin ile ilgili sorulara cevap verme, metne farklı başlıklar bulma, metin ile ilgili sorular sorma kelimeleri anlamlarına göre kullanma, hazırlıksız konuşmalar yapabilme, noktalama işaretlerine uygun olarak okuma, vurgu, noktalama ve telaffuza dikkat ederek okuma, şiir okuma, kelimelerin zıt ve eş anlamlılarını bulma, eş sesli kelimeleri anlamlarına uygun olarak kullanma büyük harfleri ve noktalama işaretlerini uygun yerlerde kullanma, şekil, sembol ve işaretlerin anlamlarını kavrama, kısa metinler yazma, şiir yazma, hikaye edici metinler yazma, formları yönergelere göre doldurma gibi kazanımlar elde etmesi gerekmektedir.

4. sınıf Türkçe müfredatına göre öğrencilerimiz aşağıdaki konulardan sorumludurlar:

 • Eş anlamlı kelimeler
 • Zıt anlamlı kelimeler
 • Eş sesli kelimeler
 • Deyimler
 • Bilgilendirici metin, hikâye edici metin, şiir
 • Hikaye unsurları (olay, zaman, yer, şahıs ve varlık kadrosu)
 • Metnin başlığı, konusu, ana fikri
 • Gerçek ve hayali unsurlar
 • Görsel yorumlama
 • Harita ve kroki okuma
 • Tablo ve grafik okuma
 • Akıllı işaretleri okuma
 • Karikatür okuma
 • Büyük harflerin kullanıldığı yerler
 • Noktalama işaretleri (nokta, virgül, iki nokta, soru işareti, ünlem, tırnak işareti, kesme işareti, yay ayraç, kısa çizgi, konuşma çizgisi)

4. sınıf Türkçe Okuma Becerileri Kitabı da bu kazanımlara göre oluşturulmuş olup, kitap içerisindeki etkinlikler bu kazanımlara göre öğrencileri yönlendirmektedir. 4. sınıf Türkçe Okuma Becerileri Kitabı cevapları da öğrencilerimizin bu kazanımları doğru olarak alıp almadıklarını kendileri ve velileri tarafından kontrol edilebilmesi amacıyla sitemizde yer almaktadır.

Öğrencilerimiz 4. sınıf Türkçe Okuma Becerileri Kitabı cevapları içeriğinden faydalanırken, etkinlikleri öncelikle kendileri yapmaları, daha sonra yaptıkları ödevin doğru olup olmadığını kontrol edebilmek için hazırladığımız cevap anahtarlarından faydalanmalıdırlar.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
350
unlike
120
angry
78
love
42
clap
25
sad
21
happy
20
confused

226 Yorum

Yorum Yap