Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Orman Haftası – Kompozisyon

Orman haftası ile ilgili yazı, ormanlar ve orman haftası ile ilgili kompozisyon örneği.

Orman Haftası – Kompozisyon

Orman Haftası – Kompozisyon

Hayatımızda yer alan bazı önemli şeyler vardır ki, bunların eksikliği ancak yokluklarında fark edilir. Buna örnek olarak verebileceğimiz belki de en önemli şeylerin başında ağaçlar gelmektedir. Ağaçlar ve tabii ki ağaçlardan oluşan ormanlar… Ağaçların önemi ve ormanların önemi maalesef yeterince bilinmiyor. Öyle ki; bu haftanın önemini daha iyi anlayabilmemiz için orman haftası ilan edilmiştir.

Ağaçların önemi, aslında insan varlığı için hayati seviyededir. Yani ağaçlar ve ormanlar olmasa insan hayatını devam ettiremez. Başta oksijen kaynaklarımız olan ağaçlar ve ormanlar, bunun yanında sayamayacağımız kadar olumlu şeye de hizmet etmektedir. Ormanlar sayesinde yağmurlar oluşmakta ve toprak kaymalarının önüne geçilmektedir.

Ağaçlardan ve ormanlardan beslenen, yaşam kaynağı ağaçlar ve ormanlar olan binlerce farklı canlı türü de vardır. İnsanın hem kendi yaşantısını devam ettirebilmek adına, hem diğer canlıların da yaşam hakkına saygı duyma ve hem de doğal dengenin devamını sağlama amacıyla ağaçları ve ormanları koruması zorunludur. Öyle ki; ormanları korumak, gelecek nesilleri korumaktır desek yanlış olmaz. Çünkü bugün korunmayan, yakılan ve yok edilen her bir ağaç, aslında gelecekten ve gelecek nesillerden çalınan yaşam hakkı demektir.

Ormanları korumak elbette her daim aklımızda olması gereken bir durumdur. Bununla birlikte, gündelik işler nedeniyle başta da söylediğimiz gibi ormanların önemini yeterince aklımıza getiremiyoruz. Neyse ki devreye tam da bu noktada orman haftası giriyor. Orman haftası sayesinde ağacın ve ormanın önemini bir kez daha hatırlama fırsatı yakalıyoruz. Bu sayede eksikliği kaybettikten sonra çok daha iyi anlaşılacak ağaçlarımızı ve ormanlarımız kaybetmememiz gerektiğini anımsıyoruz.

Ormanların önemi, her bir ağaçta gizlidir. Ağaçların önemini unutmazsak, ormanların bütünlüğü asla zarar görmez. Her bir ağacın bir insan hayatı kadar değerli olduğunu unutmamalı, orman haftasında gösterdiğimiz duyarlılığı ve hassasiyeti bütün yıl korumalıyız. Bu sayede çevremiz de, dünyamız da daha güzel ve daha yaşanılabilir bir yer olacaktır.

İlgili İçerikler:

ORMAN HAFTASI İLE İLGİLİ BİLGİ ORMANLARIN ÖNEMİ ORMANLAR VE ORMAN HAFTASI İLE İLGİLİ ŞİİRLER ORMAN İLE İLGİLİ SÖZLER, ATASÖZLERİ, HADİSLER, SLOGANLAR

*** Orman haftası ile ilgili yazı, ormanlar ve orman haftası ile ilgili kompozisyon örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
clap
6
love
1
unlike
1
angry
0
happy
0
confused
0
sad

2 Yorum

Yorum Yap