Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Turizm Haftası – Kompozisyon

Turizm haftası ile ilgili yazı, turizm ve turizm haftası ile ilgili kompozisyon örneği.

Turizm Haftası – Kompozisyon

Turizm Haftası – Kompozisyon

Ülkelerin kalkınması ve dünya çapında tanınması için en etkili yöntem turizmdir. Turizmi etkili şekilde kullanan ülkeler dünya çapında daha bilinir olup, kültürlerini de farklı ülkelere taşıma imkanı yakalarlar. Pek çok farklı faydası da olan turizmin, yılda bir hafta da olsa özel olarak ele alınması bu nedenle çok önemlidir. Turizm haftası da bu önemi halkımızın daha iyi anlayabilmesi için özel bir zaman dilimidir.

Ülkemiz hem tarihi güzellikleri, hem doğal güzellikleri ve hem de kültürel zenginliği ile dünyada eşine az rastlanır ülkeler arasındadır. Coğrafi konumundan dolayı 4 mevsimin aynı anda yaşanabildiği ülkemizde, aynı anda kış turizmine ve yaz turizmine uygun alanlar oluşabilmektedir. Öyle ki, Erciyes Dağı’nda halen kayak yapılabilen Mart ayında, Antalya’da denize girmek mümkün olabilmektedir. Böylesi bir güzellik, dünya üzerinde pek az ülkede mevcuttur.

Konya ovasının uçsuz bucaksız düzlükleri ve bozkırı farklı bir güzellik sunarken, Karadeniz Bölgesi’nin yemyeşil doğası ve dağlık arazileri ile çok farklı doğal güzellikleri turist çekebilmektedir. Doğal güzelliklerin yanında, her ilimizin farklı yemek kültürü, zengin mutfağı ve misafirperverliği de turizme ülke olarak ne kadar uygun olduğumuzun bir başka kanıtıdır.

Geçmişi binlerce yıl eskiye dayanan Anadolu’nun her yanı tarihi eserlerle doludur. Tüm bu tarihi eserler, ülkemizin tarihi eser turizmi yönünden de eşsiz bir konumda olduğunun göstergesidir. Trabzon’da Sümela Manastırı, İstanbul’da Ayasofya, dünya üzerinde eşi benzerine rastlanılamayacak yapılardır. İnsanlığın ilk yerleşim yeri olan Kayseri Kaniş-Karum, dünyaya medeniyetin Anadolu’dan yayıldığının göstergesidir.

Tüm bunların yanında sayamadığımız yüzlerce farklı özelliği ve güzelliği vardır ülkemizin. Hem ülkemizin, hem toprağımızın, hem doğamızın ve tabii ki insanımızın… Tüm bu özellikler ve güzellikler turizm için bulunmaz nimetlerdir. Ancak bu nimetleri, özellikleri ve güzellikleri dünyaya tanıtma gayretinde olmazsak, bu güzelliklerle ancak kendi kendimizi avutmuş oluruz. İşte bu noktada Turizm Haftası’nın önemi bir kez daha meydana çıkmaktadır.

Turizm Haftası sayesinde ülkemizin bütün turistik güzelliklerinin önce biz farkına varmalı ve sonra bu güzellikleri ön plana çıkarmalı, reklamını dünya çapında yapmalıyız. Bu sayede hem kültürümüzü, hem ülkemizi ve hem de insanımızı dünyaya tanıtma fırsatını yakalarız. Turizm haftası sayesinde yapılan tanıtımlarla ülkemiz dünya çapında tanınırlık ve saygınlık kazanmanın yanında, gelen turistlerle birlikte ekonomik fayda da sağlayacaktır.

İlgili İçerikler:

Turizm Haftası Bilgilendirme Yazısı TURİZM İLE İLGİLİ SÖZLER VE SLOGANLAR TURİZM HAFTASI İLE İLGİLİ ŞİİRLER

*** Turizm haftası ile ilgili yazı, turizm ve turizm haftası ile ilgili kompozisyon örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap