Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Gülümse Şimdi Hadi! – Deneme

“Mutluluk ve gülümseme çok şey kattı hayatıma.” cümlesinden hareketle yazılmış deneme örneği.

Gülümse Şimdi Hadi! - Deneme

Gülümse Şimdi Hadi! – Deneme

Mutluluk ve gülümseme çok şey kattı hayatıma. Suratsız biriydim önceleri, kaşları çatık falan. Etrafıma bakmadan, hızlı hızlı yürürdüm. Bir gün yine böyle yürürken arkadaşımla karşılaştım. “Ne o, savaşa mı gidiyorsun?” dedi bana. O anda beynimde şimşekler çaktı. Kendi kendime düşündüm, neden gülümsemiyorum ki ben, neden mutsuz gibiyim, derdim ne benim?

Bu düşünceler beni kitaplarla buluşturdu. Daha çok kitap okumaya başladım. Kişisel gelişim kitapları, mutlu hikayeler, romanlar ve daha pek çoğu. Okudukça hayata daha güzel bakmayı öğrendim. Çevremdeki güzellikleri görmeyi, sevmeyi ve de gülümsemeyi… Bir zaman sonra artık yeni biri oldum sanki. Hayata daima pozitif bakan, yüzünde güller açan biri. Gülümsemek mutluluğu getirdi, mutluluk gülümsemeyi. Mutluluk ve gülümsemek bulaşıcıdır diyorum hep ben. Mesela gülümseyen biri ile sohbet ederseniz, siz de gülümsersiniz. O kişinin içindeki mutluluk yüzüne yansımıştır ve ondan da size bulaşır. O yüzden gülmek, gülümsemek, hayatın tadına vararak mutlu olmak her zaman yanımıza kar kalır.

Suratımda değişiklik yapıp gülümseyince; bakış açımı değiştirip hayata güzel taraflarından bakınca, elimi attığım her şey güzelleşti diyebilirim. Zihni ve kalbi güzel insanlarla dostluklar kurdum mesela. Ailem dediğim dostlarım oldu. İş hayatında inişli çıkışlı bir grafik çizsem de kazancım her zaman yetti bana. Sağlığım desek, turp gibiyim doğrusu :) Mutlu olmak için büyük olaylar beklememek gerekiyor. Sağlığım bile şükür sebebi. Mutluluk ve gülümsemek bana gerçekten çok şey kattı. Bunların en önemlisi, hayattan keyif almayı öğrenmiş olmam. Mutluluk ve gülümseme çok şey kattı hayatıma.

İlgili İçerikler:

TEBESSÜM ETMENİN İNSAN İLİŞKİLERİ ÜZERİNDEKİ ETKİSİ – KOMPOZİSYON GÜLER YÜZLÜ OLMANIN FAYDALARI

*** “Mutluluk ve gülümseme çok şey kattı hayatıma.” cümlesinden hareketle yazılmış deneme örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
angry
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike

Yorum Yap