Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Güler Yüzlü Olmanın Faydaları

Güler yüzlü olmanın faydaları nelerdir? Güler yüzlü olmak insana ne kazandırır? konulu araştırma yazısı.

Güler Yüzlü Olmanın Faydaları

Güler Yüzlü Olmanın Faydaları

Hepimiz hayata gözlerimizi bir ailenin içerisinde, bir annenin sıcak kucağında açarız. Her ne kadar hatırlamasak da hayatta gördüğümüz ilk manzara, annemizin gülümsemesidir. 9 ay boyunca bizi hasretle bekleyen annemiz, dünyaya gelmemizin mutluluğu ile gülümser. Bu gülümseme, aslında hayatın merkezidir. Annemizin bize gülümsemesi, hayat boyu bizim de gülümsememiz için bir duadır. Güler yüzlü olmanın faydaları, annenin çocuğuna gülümsemesi ile başlar.

Annesinin gülümsemesi ile dünyaya gözlerini açan bebek, bu gülümsemede huzur bulur. Annesinin gülen gözleri sayesinde ağlaması durur bebeğin. Annenin güler yüzü ve gülen gözleri çocuk için umuttur. Annesinin kucağında büyümeye başlayan bebek, gülmenin güzelliğini annesinin gülüşünde öğrenmiş olur.

Annesinin kucağında ve ailesinde güler yüzlü olmak gerektiğini öğrenerek büyüyen çocuk okul çağına geldiğinde etrafına gülen gözlerle bakar. Bu sayede her ortamda sıcak kanlı olarak tanımlanır ve herkes tarafından sevilir. Sosyal bir varlık olan insan için herkes tarafından sevilmek ve benimsenmek çok güzel bir duygudur. Pek çok insan, hayatı boyunca bunu sağlamak için uğraş verir.

Güler yüzlü olmak insana her zaman kazandırır. Güler yüzlü olan kişi çevresi tarafından sevilir. Güler yüzlü olan kişi arkadaş canlısı olduğu için hiçbir zaman yalnız kalmaz. Ömrü boyunca hem okul hayatında, hem iş hayatında, hem de ikili ilişkilerinde mutlu olur. Gülümsemesiyle karşı tarafa verdiği pozitif enerji, kendisine her daim artı olarak geri döner. Güler yüzlü olmanın faydalarını maddeler halinde sıralamak gerekirse:

» Güler yüzlü olan kişi okul hayatı boyunca çok sevilir ve her zaman çok fazla arkadaşı olur.

» Güler yüzlü insan, öğretmenleri tarafından da çok sevilir. Etrafına pozitif enerji yaydığı için sosyal ilişkileri gelişir.

» Okul hayatından sonra iş hayatında da kişinin güler yüzlü olması onun önünün açılmasını sağlar. Güler yüzlü kişiler çalışma hayatında ön plana çıkarlar.

» Güler yüzlü kişiler iş bulmakta zorlanmazlar ve çalıştıkları yerlerde çabuk yükselirler.

» Güler yüzlü insanlar evlilik hayatlarında da mutlu olurlar. Eşleri ile mutlu ve huzurlu olan kişilerde bulunması gereken ilk özellik güler yüzlü olmaktır.

Güler yüzlü olmanın faydaları saymakla bitmez. Peygamberimiz de bir hadisinde “Tebessüm etmek sadakadır” demiştir. Bu hadis, Peygamberimizin ve dinimizin de güler yüzlü olmaya verdiği önemi ortaya koymaktadır. Her insan hayata gülen gözlerle bakmalı, hem kendine hem de etrafına olumlu enerji aşılamalıdır.

*** Güler Yüzlü Olmanın Faydaları konulu araştırma yazısı hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
clap
2
happy
2
sad
1
love
1
angry
0
confused
0
unlike

2 Yorum

Yorum Yap