Kompozisyonlar

Gülmenin ve Tebessümün İnsan İlişkilerindeki Yeri

Gülmenin ve tebessümün insan ilişkilerindeki yeri, gülmenin ve tebessümün faydalarını anlatan kompozisyon yazısını içerikte bulabilirsiniz.

Gülmenin ve tebessümün insan ilişkilerindeki yerini anlatan bir kompozisyon

Gülmenin ve tebessümün insan ilişkilerindeki yerini anlatan bir kompozisyon

GÜLÜMSEMEK

İnsanlar doğuştan gelen içgüdüleri nedeniyle başka insanlar ile iletişim kurmak zorundadır. Ancak insanlar ile iletişim kurarken bazı şeylere dikkat etmeliyiz. Dikkat etmemiz gereken unsurların başında gülmek, gülümsemek ve tebessüm etmek gelir.

İnsanlar herhangi bir olay için birbirlerine gülümseyebilirler. Bu gülümsemeler aralarındaki ilişkiyi kuvvetlendirir ve daha sağlıklı arkadaşlıklar edinilmesini sağlar. Gülümsemek sadece arkadaşlıklar için önemli değildir. Yolda yürürken herhangi bir insana gülümsemeniz onun iyi hissetmesine yardımcı olacaktır. Daha da önemlisi insanlara gülümsemek, içinizdekileri dışarı yansıtmak için bir araçtır. İçinizdeki duyguları gülümsemeniz ile karşınızdaki insana hissettirebilirsiniz.  Zaten insanlar arasında çok somurtan insanlar pek sevilmez. Ancak her tarafa gülücükler saçan ve neşesini herkesle paylaşan insanlar her zaman kabul görürler.

Gülümsemek dünyayı güzelleştirir. İnsanlar üzerindeki tüm kötü etkileri yok eder. Konuşurken gülümseyen insanlar, karşı tarafa daha iyi bir etki bırakırlar. Böylece herkes tarafından sevilen, sayılan, söylediklerine önem verilen birer insan olurlar. Dale Carnegie de “Herkesin sizi sevmesini istiyorsanız, gülümseyin.” diyerek sevilmenin yolunun gülümsemekten geçtiğini belirtmiştir.

Gülümsemek ya da hiç yoktan tebessüm etmek insanlar arasında sağlıklı bir ilişki başlatmanın en kolay yoludur. Eğer konuşmaktan çekiniyorsanız ve topluluğa kolayca karışamıyorsanız, insanlara bir gülücük atmanız onların size yakınlaşmasına yardımcı olacaktır.