#EVDEKAL

#EVDEKAL

23 Nisan ile İlgili Kompozisyon

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında düşünceleri anlatan, 23 Nisan ile ilgili kompozisyon örneği.

23 Nisan ile İlgili Kompozisyon

23 Nisan ile İlgili Kompozisyon

İŞTE BİZİM BAYRAMIMIZ 23 NİSAN

Ülkemizin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk, TBMM’nin kuruluş gününü biz çocuklara armağan etmiş. Dünyaya geldiğimizde hangi milletten olduğumuzu bilmiyorduk. Büyüdük ve gördük ki, biz çocuklara bayram armağan eden çok güzel bir milletteniz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün biz çocuklara bayram hediye etmesi bizi ne kadar sevdiğini gösteriyor. Baharın geldiği, çiçeklerin açtığı bu güzel günlerde, bize özel bir bayram var. Hem de bu bayram, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü.

Okulumuzun bando takımı marşlar çalıyor. O marşlarla kurtarmış dedelerimiz ülkemizi. Atatürk’ün askerleri ülkemizden atmış düşmanı. Kurtuluş Savaşı’ndaki dedelerimiz bizler için savaşmış. Düşmanı korkutup ülkemizden yollamışlar. Biz de onlar gibi büyüyüp savunacağız ülkemizi. Atatürk’ün kurduğu bu güzel ülke şimdi bize emanet.

Ülkemiz için en önemli günü biz çocuklara armağan eden Atatürk’e ne kadar teşekkür etsek azdır. Öğrendim ki, dünyada başka çocuk bayramı yokmuş. Sadece Türkiye’de çocuk bayramı varmış. Bu da Atatürk’ün bizi nasıl sevdiğini gösteriyor.

Çocukların şiirler okuduğu, şarkılar söylediği, en güzel kıyafetlerini giydiği bayram 23 Nisan. Her yıl sevinçle kutluyoruz bu günü. Ülkemizin düşmanlardan kurtulduğu bu gün, bizim en mutlu günümüz. Öğretmenlerimiz 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı için bizi hazırladılar. En güzel şiirleri ezberledik 23 Nisan’da okumak için.

Her yıl beklediğimiz bayramımızı bize armağan eden Atatürk’ün gösterdiği hedefe durmadan yürümeliyiz. O’nun gösterdiği doğrultuda çalışmaya devam etmeliyiz. Bu sayede ilerde bizim çocuklarımız da 23 Nisan’ı coşkuyla kutlayabileceklerdir.

İlgili İçerikler:

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI BİLGİLENDİRİCİ METİN

23 NİSAN ŞİİRLERİ

ÇOCUKLAR İLE İLGİLİ SÖZLER, ATASÖZLERİ, HADİSLER, SLOGANLAR

ATATÜRK 23 NİSAN’I NEDEN ÇOCUKLARA ARMAĞAN ETMİŞTİR?

*** Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında düşünceleri anlatan, 23 Nisan ile ilgili kompozisyon örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Diğer Kompozisyon Örnekleri İçin Tıklayın

4 Yorum

Yorum Yap