23 Nisan ile İlgili Kompozisyon


Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında düşünceleri anlatan, 23 Nisan ile ilgili kompozisyon örneğini içerikte bulabilirsiniz.


23 Nisan ile İlgili Kompozsiyon

23 Nisan ile İlgili Kompozsiyon


İŞTE BİZİM BAYRAMIMIZ 23 NİSAN

Ülkemizin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk, TBMM’nin kuruluş gününü biz çocuklara armağan etmiş. Dünyaya geldiğimizde hangi milletten olduğumuzu bilmiyorduk. Büyüdük ve gördük ki, biz çocuklara bayram armağan eden çok güzel bir milletteniz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün biz çocuklara bayram hediye etmesi bizi ne kadar sevdiğini gösteriyor. Baharın geldiği, çiçeklerin açtığı bu güzel günlerde, bize özel bir bayram var. Hem de bu bayram, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü.

Okulumuzun bando takımı marşlar çalıyor. O marşlarla kurtarmış dedelerimiz ülkemizi. Atatürk’ün askerleri ülkemizden atmış düşmanı. Kurtuluş Savaşı’ndaki dedelerimiz bizler için savaşmış. Düşmanı korkutup ülkemizden yollamışlar. Biz de onlar gibi büyüyüp savunacağız ülkemizi. Atatürk’ün kurduğu bu güzel ülke şimdi bize emanet.

Ülkemiz için en önemli günü biz çocuklara armağan eden Atatürk’e ne kadar teşekkür etsek azdır. Öğrendim ki, dünyada başka çocuk bayramı yokmuş. Sadece Türkiye’de çocuk bayramı varmış. Bu da Atatürk’ün bizi nasıl sevdiğini gösteriyor.

Çocukların şiirler okuduğu, şarkılar söylediği, en güzel kıyafetlerini giydiği bayram 23 Nisan. Her yıl sevinçle kutluyoruz bu günü. Ülkemizin düşmanlardan kurtulduğu bu gün, bizim en mutlu günümüz. Öğretmenlerimiz 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı için bizi hazırladılar. En güzel şiirleri ezberledik 23 Nisan’da okumak için.

Her yıl beklediğimiz bayramımızı bize armağan eden Atatürk’ün gösterdiği hedefe durmadan yürümeliyiz. O’nun gösterdiği doğrultuda çalışmaya devam etmeliyiz. Bu sayede ilerde bizim çocuklarımız da 23 Nisan’ı coşkuyla kutlayabileceklerdir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili bilgilendirme yazısı için burayı tıklayınız

23 Nisan Şiirleri için burayı tıklayınız

23 Nisan ve Çocuklar ile İlgili Sözler, Atasözleri, Hadisler, Sloganlar için burayı tıklayınız

Atatürk 23 Nisan’ı Neden Çocuklara Armağan Etmiştir? araştırma yazısı için burayı tıklayınız


Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında düşünceleri anlatan, 23 Nisan ile ilgili kompozisyon örneğini beğendiyseniz, aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak konudan diğer arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.


Diğer Kompozisyon Örnekleri İçin Tıklayın

3 Yorum

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!