Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Sen Neye Hazırsan O da Senin İçin Hazırdır – Kompozisyon

“Sen neye hazırsan o da senin için hazırdır” sözünü açıklayan kompozisyon örneği.

Sen Neye Hazırsan O da Senin İçin Hazırdır - Kompozisyon

Sen Neye Hazırsan O da Senin İçin Hazırdır – Kompozisyon

Hızla süren yaşamda, ne kadar yaş alırsak alalım hayat bize her gün yeni şeyler öğretmeye devam eder. Nasıl 10 yaşındaki çocuğun daha öğrenecek çok şeyi varsa, 70 yaşındaki bir dedenin de öğrenecek daha çok şeyi vardır. Bilgi, uçsuz bucaksız bir hazinedir.

Öğrendiğimiz, gördüğümüz, karşımıza çıkan her şey bizi yeni heyecanların, yeni tecrübelerin içerisine götürür. Bu tecrübelere sahip olmak ve yeni şeyler denemek için tek koşul, hazır olmaktır. Çünkü hazır olmadığımız zaman, yeni tecrübe edinmek de mümkün olmaz.

Yapmak istediğimiz şey için öncelikle psikolojik açıdan kendimizi hazırlamalı, ardından emek ve çalışma aşamasına geçmeliyiz. Örneğin yüzmeyi bilmeyen bir insan, yüzebilmek için kararlı olmazsa ve cesaretini toplamazsa suyun içinden hiç çıkmasa bile yüzmeyi öğrenemez. İnsan yüzmeyi öğrenebilmek için öncelikle yüzmek istemeli ve ardından yüzmek için çaba göstermelidir. Bu durumda yüzmek kolay ve eğlenceli bir aktivite haline gelecektir.

Bir başka örnek verecek olursak yeterli miktarda parası bulunan ve iş kurmak isteyen biri, öncelikle hangi alanda iş kurmak istediğine karar vermeli ve o işi yeterince istemelidir. Karar verme ve yüksek heves ile isteme aşamasının ardından işin kapsamlı bir araştırma ve emek bölümü başlamalıdır. Bu durumda işi kurmak ve o işin yürümesini sağlamak daha kolay olacaktır.

Bahsettiklerimizi kısaca özetleyecek olursak; biz neyi başarmak, neye ulaşmak istiyorsak onu elde edebiliriz. Yapılması gereken; istemek, hazırlanmak ve harekete geçmek ! Sen neye hazırsan o da senin için hazırdır; bunu unutmamak gerek.

*** “Sen neye hazırsan o da senin için hazırdır” sözünü açıklayan kompozisyon örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
clap
2
angry
1
sad
1
unlike
0
happy
0
love
0
confused

Yorum Yap