Yurdu Savunmanın En Ucuz Yolu Eğitimdir – Kompozisyon


Yurdu Savunmanın En Ucuz Yolu Eğitimdir vecizesini açıklayan bir kompozisyon örneğini içerikte bulabilirsiniz.


Yurdu Savunmanın En Ucuz Yolu Eğitimdir - Kompozisyon

Yurdu Savunmanın En Ucuz Yolu Eğitimdir – Kompozisyon


Ülkemizin her köşesi ayrı güzeldir. Yedi bölgemizin hepsinin kendine has güzellikleri vardır. Bu cennet vatanı korumak da elbette üzerinde yaşayan bizlere düşmektedir.

Hepimiz vatanımızı çok seviyoruz elbette. Vatanımızı düşman saldırılarına karşı korumak hepimizin vazifesidir. Üstelik bunun için illa ki askere gitmeye de gerek yoktur. Peki ama nasıl olacak tabancasız, silahsız vatan savunması?

Yurdumuzu savunmanın en kolay ve en etkili yöntemi eğitimdir. Yurdumuzda yaşayan her bireye, her insana “kaliteli eğitim” vermeliyiz. Eğitimli bir insan, vatanının savunmasına zihninde başlar. Diğer ülkelerin kendi vatanı hakkında ne düşündüğünü anlayan eğitimli insan, silaha gerek kalmadan önlemlerini alır. Yani düşmanla karşı karşıya kalmadan vatanını savunmaya başlamış olur. Bu savunma şekli hem daha etkilidir, hem de daha ucuzdur.

Düşünce dünyasında; vatanını, bulunduğu bölgeyi, coğrafi yapısının avantajlarını ve sıkıntılı taraflarını bulan eğitimli insan, yurdunun en büyük savunma gücüdür. İçinde yaşadığı dünyayı anlamak için çabalayan, bu dünyada ülkesinin yerini ve önemini kavrayan eğitimli insan, vatanını her durumda savunacaktır. Bu savunma yöntemi, en ucuz ve en güzel savunma şeklidir.


Yurdu Savunmanın En Ucuz Yolu Eğitimdir vecizesini açıklayan bir kompozisyon örneğini beğendiyseniz, aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak konudan diğer arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.


Diğer Kompozisyon Örnekleri İçin Tıklayın

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!