Hava Kirliliğinin İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri üzerine deneme türünde yazılmış bir kompozisyon örneğini içerikte bulabilirsiniz.


Hava Kirliliğinin İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri - Kompozisyon

Hava Kirliliğinin İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri – Kompozisyon


Dünyamızı kirletmeye hızla devam ediyoruz. Biz insanların yüzünden çevremiz de, havamız da giderek kirleniyor. Hava kirliliğine hem biz insanlar neden oluyoruz, hem de en büyük sıkıntısını yine biz insanlar çekiyoruz.

Fabrikalardan havaya salınan kirli gazlar her geçen gün artıyor. Apartmanlarımızın bacalarından ve otomobillerimizin egzozlarında çıkan zehirli gazlar ile kirlenen havayı ciğerlerimize dolduruyoruz. Kendi kirlettiğimiz havayı nefes olarak içimize çekiyoruz.

Hava kirliliği sürekli artıyor. Buna bağlı olarak hastalıklar da her geçen gün artış gösteriyor. Özellikle boğaz ve akciğer hastalıkları hava kirliliği ile birlikte hızla çoğalıyor. Boğaz ağrısı, gırtlak kanseri, astım, bronşit, akciğer kanseri gibi hastalıkların başlıca nedenleri arasında hava kirliliği yer alıyor.

Soluduğumuz havadaki zehirli gazlar bütün vücudumuzu kötü etkiliyor. Akciğerlerimizde tıkanıklığa sebep olan hava kirliliği, cildimize dahi zarar veriyor. Cildimizdeki gözenekleri tıkayan kirli hava, derimizin kurumasına ve bozulmasına neden oluyor.

Hava kirliliğini azaltmak bizim elimizde. Bütün insanlar hava kirliliği ile mücadele etmeye başlarsa, aslında kendi sağlıkları için mücadele etmeye başlamışlar demektir.


Hava Kirliliğinin İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkileri üzerine deneme türünde yazılmış bir kompozisyon örneğini beğendiyseniz, aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak konudan diğer arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.


Diğer Kompozisyon Örnekleri İçin Tıklayın