Vatan ve Bayrak – Kompozisyon


Vatan ve Bayrak konulu bir kompozisyon örneğini içerikte bulabilirsiniz.


Vatan ve Bayrak - Kompozisyon

Vatan ve Bayrak – Kompozisyon


Bir insanın dünya üzerinde sahip olduğu en büyük nimet bağımsızlıktır. Ancak özgür bir insan kendi hayatını yaşayabilir. Amaç ve hedeflerine ulaşmak, huzurlu bir hayat yaşamak sadece bağımsız toplumlarda mümkündür.

Bağımsız bir toplumu ise, üzerinde yaşadığı toprağa sahip olup olmadığına ve bayrağına bakarak anlayabiliriz. Dünya üzerinde bir toplumun kendine ait bir toprağı varsa ve o toprakta kendi bayrağı dalgalanıyorsa, o toplum özgür bir toplumdur. Vatan toprağı ve bayrak, bir nevi bağımsızlığın sembolleridir. Bu sembolleri kazanmak için milletler mücadele ederler, savaşırlar, hayatlarını feda ederler. Bu nedenle vatan ve bayrak kutsaldır.

Vatan ve bayrak özellikle Türk milletinin asla vazgeçemeyeceği kutsal ögeler arasında yer almaktadır. Çünkü Türkler bağımsızlığına her şeyden daha çok bağlı bir millettir ve bağımsızlığı için canını verirler. Vatan ve bayrak sadece Türk milleti için önemli olan kutsallar değildir. Tüm insanlar bir vatan ve bayrağa ihtiyaç duymaktadır. Uğruna canını verebileceği, sayesinde bağımsızlığına sahip çıkacağı bu unsurlar insanlar için vazgeçilmezdir. Vatanın ayakta durması ve gelişmesi demek, içindeki insanların ayakta durup gelişebilmeleri demektir. Bayrağın her daim dalgalanması demek, o bayrak altında ömrünü geçiren insanların bağımsızlığın ilelebet devam ettiğini gösterir.

Özgür bir toplum olmaya devam etmek istiyorsak, vatanımızı ve bayrağımızı nasıl kazandıysak, aynı şekilde onu korumaya devam etmemiz gerekir. Bu bizim milletimize karşı olan en büyük görevimizdir. Bu görevi her ne olursa olsun yerine getirmeliyiz.


Vatan ve Bayrak konulu bir kompozisyon örneğini beğendiyseniz, aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak konudan diğer arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.


Diğer Kompozisyon Örnekleri İçin Tıklayın

2 Yorum

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!