Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Yarınlar Rahatlarına Kıyabilenlerindir – Kompozisyon

“Yarın, yorgun kimselerin değil, rahatlarına kıyabilenlerindir.” sözünü açıklayan kompozisyon örneği.

Yarınlar Rahatlarına Kıyabilenlerindir - Kompozisyon

Yarınlar Rahatlarına Kıyabilenlerindir – Kompozisyon

İnsanlar genelde başarıya ulaşma yolunda gayretlerini en aza indirecek yollar ararlar. Az çalışıp, amaçlarına hemen ulaşabilmek isterler. Ancak böyle insanlar gerçekten de başarılı olanlar arasında yer almazlar. Gerçek başarıya ulaşan insanlar, amaçları uğruna rahatlarını terk edip, çabalayan, azmeden insanlardır.

Yarınlarımızın oluşmasında başarılı insanların rolü vardır. Zorlukları yılmadan bir bir aşan, problemler karşısında çözüm üreten, iyi ve keyifli olarak vakit geçirmek yerine çalışan insanlar sayesinde, geleceğimiz daha yaşanabilir olmaktadır. Bu azmin karşılığını istediklerine sahip oldukları kaliteli bir yaşam ile alırlar.

Etrafımızdaki zenginlik ve rahat içinde yaşayan insanların hikayelerini duyuyoruz. Genelde bu insanlar geçmişte simit satmak gibi basit işlerle uğraşmış insanlar. Fakat bu kişiler o anki rahatlarını düşünmek yerine, gelecekte daha rahat yaşayabilmek için zevk ve sefalarını bir kenara bırakmışlar, gelecekleri için azimle çalışıp bu günlere gelmişlerdir.

Sıkı çalışmak yerine rahatlarını ön plana alan insanlar, gelecek için hiç bir hak iddia edemezler. Hak elde etmek için, onu hak etmeniz gerekir. Hak etmek, yan gelip yatmayı değil, sıkı çalışmayı gerektirir.

Başarılı olmanın yolu sadece yorulmak ve sürekli yorgun olduğundan şikâyet etmekten değil; düzenli çalışıp, dinlenme zamanlarında bile çaba harcamaktan geçmektedir. Eğer geleceği hak etmek istiyorsak, yeri geldiğinde rahatımızdan fedakarlık etmemiz gerekir.

*** “Yarın, yorgun kimselerin değil, rahatlarına kıyabilenlerindir.” sözünü açıklayan kompozisyon örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
20
clap
5
unlike
3
angry
2
happy
2
love
1
confused
1
sad

10 Yorum

Yorum Yap