Lösemili Çocuklar Haftası, lösemili çocukların farkındalığının önemi konulu kompozisyon örneğini içerikte bulabilirsiniz.


Lösemili Çocuklar Haftası ile İlgili Kompozisyon

Lösemili Çocuklar Haftası ile İlgili Kompozisyon


Çocuklar dünyanın geleceğidir, umududur, hayat kaynağıdır. Çocuk, ne kadar iyi yetiştirilirse, ne kadar çok eğitilirse; dünyaya, insanlığa ve kendine o kadar yararı dokunur. Sağlıklı ve bilinçli çocuk, bilinçli bir topluma işarettir. Fakat ne yazık ki, tüm çocuklarımız sağlıklı olamıyor. Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında çocuklarımızın yaşadığı bu mühim hastalık konu ediliyor.

Lösemili Çocuklar Haftası bir farkındalık haftasıdır. Çocukların bu hastalık hakkında bilinçlenmesi, korkmaması, hasta olan kişiden çekinmemesi amaç edinilmiştir. Örneğin, lösemi hastalığında, hastalığı erken fark etmek çok önemlidir. Erken tanı konulduğu durumda, tedavi şansı çok yükselmektedir. Bunun yanı sıra lösemi, bulaşıcı bir hastalık değildir. Lösemi hastası olan insanların taktıkları maskeler, hastalığın bulaşmasını önlemek amacı ile değil hasta kişinin çevreden mikrop kapmamasını sağlamak amacı iledir.

Lösemi, diğer adı ile kan kanseri, vücudun kan üretememesi ve var olan kan hücrelerine zarar vermesidir. Bu hastalığın tedavisi bulunmaktadır fakat tedavi masrafları pek çok aileye pahalı gelmektedir. Bu durumda bizlere büyük görev düşmektedir. Bizim yardımımız ile pek çok kişi hayata dönebilir. Tek başımıza bir kişinin tedavi masrafını karşılayamayız belki ama gücümüz yettiğince ettiğimiz yardım bir çocuğun tedavisinin bir parçası olacaktır. Bu bile insanlık vazifemizi yerine getirmek adına büyük bir adımdır.

Bu hastalığa yakalanan çocuklar hastanelerde çok vakit geçirmek zorunda olduklarından arkadaşlarından, okullarından, sosyal çevrelerinden ayrı kalmaktadırlar. Bu durum onları psikolojik açıdan yaralamaktadır. Yalnızca onlara moral vermek için ziyaret etmek, kitap okumak, eğlenmesini sağlamak bile onlara çok iyi gelecektir. Yani amaç iyilik, yardım, güzellik olunca pek çok yol var bunları gerçekleştirmek için.

Lösemili olsun ya da olmasın çocuklar tüm ülkenin çocuklarıdır. Bu hastalığa karşı büyükten küçüğe herkes bilinçlendirilmelidir. Bu amaç ile Lösemili Çocuklar Haftası pek çok çocuğa hayat olmaktadır.

ÖNEMLİ NOT: Lütfen anne-babanıza ya da aile büyüklerinize LÖSEV’e bağışta bulunmaları için ısrar ediniz. Harçlıklarınızın bir miktarını LÖSEV’e bağışlamak isterseniz aile büyüklerinizden ve öğretmenlerinizden yardım alabilirsiniz.

Bağış İçin Tıkla:  https://www.losev.org.tr/v6/bagis

Lösemili Çocuklar Haftası Hakkında Bilgi

Lösemili Çocuklar Haftası ve Lösemili Çocuklar Hakkında Sloganlar

Lösemili Çocuklar Haftası ve Lösemili Çocuklar Hakkında Şiirler


Lösemili Çocuklar Haftası, lösemili çocukların farkındalığının önemi konulu kompozisyon örneğini beğendiyseniz, aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak arkadaşlarınızın da cevaplardan faydalanmasını sağlayabilirsiniz.


Diğer Kompozisyon Örnekleri İçin Tıklayın