Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Hiçbir Gemi Bizi Bir Kitap Kadar Uzaklara Götüremez

“Hiçbir gemi bizi bir kitap kadar uzaklara götüremez” sözünü açıklayan, kitapların hayal dünyamıza katkıları konulu kompozisyon örneği.

Hiçbir Gemi Bizi Bir Kitap Kadar Uzaklara Götüremez

Hiçbir Gemi Bizi Bir Kitap Kadar Uzaklara Götüremez

Kitaplar, insanlar için harika birer arkadaştır. Ne zaman istersek yanımızda olan bu arkadaşlar, bizim için harika dostlardır. Üstelik bu dostlar gelişimimize de büyük katkıyı sağlar. Bize farklı dünyalar açar, hayal dünyamızı geliştirir. Hem genel kültürümüzün gelişmesini sağlar, hem de düşünce dünyamızı genişletir. Kitap okumaya başladığımızda kendimizi aniden farklı diyarlarda bulabiliriz. Öyle ki; hiçbir gemiz bizi bir kitap kadar uzaklara götüremez.

Kitapların bizleri uzak diyarlara götürmesi çok hızlı olur. Bir kitabı okumaya başladığımızda hemen farklı bir dünyaya adım atmış oluruz. Bu yeni dünya, ışık hızından da daha çabuk gittiğimiz yer, bizi gündelik yaşamın bütün sıkıntılarından çekip çıkarıverir bir anda. Okuduğumuz kitabın büyülü dünyası sarar bir anda etrafımızı. Bir bakmışız ki; o kitabın içerisinde sürükleniyoruz oradan oraya…

Yeni düşünceler, yeni hayaller, belki hayatımız boyunca gidemeyeceğimiz yerler… Hemen hepsi serili verir ayaklarımızın altına; kitap okumaya başladığımızda. Kitaplar adeta uçaklardan daha hızlı seyahat araçlarıdır. Üstelik çok daha güvenlidirler de. Hem de zahmetsiz ve de ücretsiz… Kitaplar dünyanın bir ucundan diğer ucuna bizleri götürebilen en rahat ulaşım aracıdır.

Düşündükçe anlıyoruz kitapların değerini. Oysa en iyi arkadaşlarımız olan kitapların kıymetini her zaman bilmeli ve onları elimizden düşürmemeliyiz. Hayal dünyamızı geliştiren ve bizi yeni dünyalarla tanıştıran kitaplar, hayatımızda tanışabileceğimiz en sadık ve en faydalı arkadaşlarımızdır.

*** “Hiçbir gemi bizi bir kitap kadar uzaklara götüremez” sözünü açıklayan, kitapların hayal dünyamıza katkıları konulu kompozisyon örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
55
clap
15
angry
10
unlike
6
love
2
confused
1
happy
1
sad

22 Yorum

Yorum Yap