Çevrenin ve Doğanın İnsanlar İçin Önemi – Kompozisyon


Çevrenin ve Doğanın İnsanlar İçin Önemi, doğanın insanlar için önemi, doğanın insanlara faydası nelerdir gibi konuları ele alan bir kompozisyon yazısını içerikte bulabilirsiniz.


Çevrenin ve Doğanın İnsanlar İçin Önemi

Çevrenin ve Doğanın İnsanlar İçin Önemi


Dünyamızın yaratılmasının üzerinden milyonlarca yıl geçmiştir. İnsanoğlu ise dünyanın binlerce yıllık misafiri konumundadır. Yani biz insanlar yokken de dünya vardı. Ağaçlar, ormanlar, kuşlar, böcekler ve aklınıza gelebilecek diğer bütün canlılar dünya yaratıldığından beri varlar.

İnsanoğlu yaratılıp dünyaya gönderildiğinde mükemmel düzende işleyen bir doğayla karşılaşmıştır. Doğada su, hava, toprak ve diğer canlılar en saf ve temiz halleriyle bulunurlar. Biz insanlar çevremizi zaman içerisinde kirletmeye başladığımız için hem doğaya, hem de kendimize zarar vermişiz. Oysa doğa bize yüzyıllar boyunca tüm güzelliğini sunmuştur.

Doğada yetişen ağaçlardan meyveler toplamıştır insanoğlu. Atıklarla kirlenmemiş topraktan sebzeler yetiştirmiştir. Hayvanları evcilleştirip binek olarak kullanmıştır insanoğlu. At sayesinde ulaşımını kolaylaştırmış; inek ve koyun gibi hayvanlardan da yiyecek ve giyecek ihtiyacını gidermiştir.

Kirletilmemiş bir doğa ve temiz bir çevre insanın en büyük yardımcısıdır. Çünkü, doğada insanın ihtiyaç duyduğu her şey vardır. Çevremizi kirletmeyip, doğadaki diğer canlılara iyi davrandığımız sürece dünya biz insanoğlu için daha kolay yaşanabilir bir yer olacaktır. Doğaya ve çevremize iyi davranmazsak, zaman içerisinde onlardan sağladığımız bütün faydaları kaybedebiliriz.


Çevrenin ve Doğanın İnsanlar İçin Önemi konulu kompozisyon yazısını beğendiyseniz, aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak konudan diğer arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.


Diğer Kompozisyon Yazıları İçin Tıklayın

6 Yorum

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!