Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Çevrenin ve Doğanın İnsanlar İçin Önemi – Kompozisyon

Çevrenin ve doğanın insanlar için önemi, doğanın insanlar için önemi, doğanın insanlara faydası nelerdir gibi konuları ele alan kompozisyon örneği.

Çevrenin ve Doğanın İnsanlar İçin Önemi - Kompozisyon

Çevrenin ve Doğanın İnsanlar İçin Önemi – Kompozisyon

Dünyamızın yaratılmasının üzerinden milyonlarca yıl geçmiştir. İnsanoğlu ise dünyanın binlerce yıllık misafiri konumundadır. Yani biz insanlar yokken de dünya vardı. Ağaçlar, ormanlar, kuşlar, böcekler ve aklınıza gelebilecek diğer bütün canlılar dünya yaratıldığından beri varlar.

İnsanoğlu yaratılıp dünyaya gönderildiğinde mükemmel düzende işleyen bir doğayla karşılaşmıştır. Doğada su, hava, toprak ve diğer canlılar en saf ve temiz halleriyle bulunurlar. Biz insanlar çevremizi zaman içerisinde kirletmeye başladığımız için hem doğaya, hem de kendimize zarar vermişiz. Oysa doğa bize yüzyıllar boyunca tüm güzelliğini sunmuştur.

Doğada yetişen ağaçlardan meyveler toplamıştır insanoğlu. Atıklarla kirlenmemiş topraktan sebzeler yetiştirmiştir. Hayvanları evcilleştirip binek olarak kullanmıştır insanoğlu. At sayesinde ulaşımını kolaylaştırmış; inek ve koyun gibi hayvanlardan da yiyecek ve giyecek ihtiyacını gidermiştir.

Kirletilmemiş bir doğa ve temiz bir çevre insanın en büyük yardımcısıdır. Çünkü, doğada insanın ihtiyaç duyduğu her şey vardır. Çevremizi kirletmeyip, doğadaki diğer canlılara iyi davrandığımız sürece dünya biz insanoğlu için daha kolay yaşanabilir bir yer olacaktır. Doğaya ve çevremize iyi davranmazsak, zaman içerisinde onlardan sağladığımız bütün faydaları kaybedebiliriz.

İlgili İçerikler:

ÇEVRE VE İNSAN – KONUŞMA

*** Çevrenin ve doğanın insanlar için önemi, doğanın insanlar için önemi, doğanın insanlara faydası nelerdir gibi konuları ele alan kompozisyon örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
38
clap
9
angry
8
love
7
unlike
5
sad
4
happy
3
confused

48 Yorum

Yorum Yap