Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Çalışmanın Önemi – Kompozisyon

Çalışmanın önemi, çalışmanın faydaları ile ilgili bir kompozisyon örneği.

Çalışmanın Önemi - Kompozisyon

Çalışmanın Önemi – Kompozisyon

Her insan daha iyi yaşam şartları ister. Ancak daha kaliteli yaşam şartlarına sahip olabilmek için çalışmak gerekmektedir. Öğrencilik yıllarında olan insanların daha iyi bir not alması gerekir. Artık büyüyüp mesleğini eline almış insanların ise mesleklerine yönelik çalışmaları gerekmektedir. Her insan çalışarak daha iyi yerlere gelmeyi başarabilir.

Andre Maurois ” Çalışmak; sıkıntıyı, kötülüğü ve yoksulluğu uzaklaştırır.” demiştir. Başarıya ulaşmanın tek yolu çalışmaktır. Çalışan insanlar kötülüğü düşünmezler. Sürekli bir uğraş içinde olduklarından sıkılmazlar. Çalışarak para kazandıkları için yoksulluk çekmezler.

Öğrenciler derslerine çalışıp, daha iyi bir okul kazandığı zaman hayatının geri kalanı için büyük bir adım atmış olur. Meslek sahibi insanlar da çalışarak istedikleri üst pozisyonlara ulaşabilirler. Ancak çalışmak sadece daha iyi bir yaşam şartı için gerekli değildir. Aynı zamanda ülkenin daha çok ilerlemesi için ülkedeki insanların gerektiği gibi çalışmaları gerekmektedir. Ülkenin kalkınması için el ele vererek sıkı çalışan insanlar, ülkesinin özgürlüğünü sürdürmesinde katkı sağlamış olurlar.

Gerek daha başarılı olmak için gerekse de ülkenin geleceğini daha parlak hale getirebilmek için çalışmak en önemli hayat meselesidir.. Eğer hem kendi geleceğimize hem de ülkemizin geleceğine katkı sağlamak istiyorsak çalışmayı bir yaşamımızın bir parçası haline getirmeli, önceliğimizi çalışmaya vermeliyiz.

İlgili İçerikler:

Çalışmak ile İlgili Şiirler Başarılı Olmada Çalışma ve Azmin Önemi Bütün Mutluluklar Çalışmaya ve Cesarete Bağlıdır – Kompozisyon

*** Çalışmanın önemi, çalışmanın faydaları ile ilgili kompozisyon örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
46
clap
20
unlike
15
love
15
angry
5
confused
3
happy
3
sad

68 Yorum

Yorum Yap