Çalışmanın Önemi – Kompozisyon


Çalışmanın önemi, çalışmanın faydaları ile ilgili bir kompozisyon örneğini içerikte bulabilirsiniz.


Çalışmanın Önemi - Kompozisyon

Çalışmanın Önemi – Kompozisyon


Her insan daha iyi yaşam şartları ister. Ancak daha kaliteli yaşam şartlarına sahip olabilmek için çalışmak gerekmektedir. Öğrencilik yıllarında olan insanların daha iyi bir not alması gerekir. Artık büyüyüp mesleğini eline almış insanların ise mesleklerine yönelik çalışmaları gerekmektedir. Her insan çalışarak daha iyi yerlere gelmeyi başarabilir.

Andre Maurois ” Çalışmak; sıkıntıyı, kötülüğü ve yoksulluğu uzaklaştırır.” demiştir. Başarıya ulaşmanın tek yolu çalışmaktır. Çalışan insanlar kötülüğü düşünmezler. Sürekli bir uğraş içinde olduklarından sıkılmazlar. Çalışarak para kazandıkları için yoksulluk çekmezler.

Öğrenciler derslerine çalışıp, daha iyi bir okul kazandığı zaman hayatının geri kalanı için büyük bir adım atmış olur. Meslek sahibi insanlar da çalışarak istedikleri üst pozisyonlara ulaşabilirler. Ancak çalışmak sadece daha iyi bir yaşam şartı için gerekli değildir. Aynı zamanda ülkenin daha çok ilerlemesi için ülkedeki insanların gerektiği gibi çalışmaları gerekmektedir. Ülkenin kalkınması için el ele vererek sıkı çalışan insanlar, ülkesinin özgürlüğünü sürdürmesinde katkı sağlamış olurlar.

Gerek daha başarılı olmak için gerekse de ülkenin geleceğini daha parlak hale getirebilmek için çalışmak en önemli hayat meselesidir.. Eğer hem kendi geleceğimize hem de ülkemizin geleceğine katkı sağlamak istiyorsak çalışmayı bir yaşamımızın bir parçası haline getirmeli, önceliğimizi çalışmaya vermeliyiz.


Çalışmanın Önemi konulu kompozisyon örneğini beğendiyseniz, aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak konudan diğer arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.


Diğer Kompozisyon Örnekleri İçin Tıklayın

11 Yorum

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!