Bütün Mutluluklar Çalışmaya ve Cesarete Bağlıdır – Kompozisyon


Bütün Mutluluklar Çalışmaya ve Cesarete Bağlıdır sözünü açıklayan bir kompozisyon örneğini içerikte bulabilirsiniz.


Bütün Mutluluklar Çalışmaya ve Cesarete Bağlıdır - Kompozisyon

Bütün Mutluluklar Çalışmaya ve Cesarete Bağlıdır – Kompozisyon


Hayatta insanları mutlu eden şeyler kişiden kişiye göre değişmektedir. Kimi oyun oynarken, kimi ders çalışırken mutlu olur. Değişmeyen bir nokta vardır ki, o da başarıdır. Başarı herkesi mutlu eder.

Başarmak için ise çalışmak ve cesaret göstermek gerekmektedir. Örneğin ders çalışan bir öğrencinin sınavlarından yüksek not alması onu mutlu eder ve o kişi başarıya ulaşmış demektir. Hayatta amacımıza ulaşmak, iyi bir meslek sahibi olmak, bilgili bir insan olmak için çalışmak gerekmektedir.

Çalışmadan emek vermeden yüksek noktalara ulaşmak mümkün değildir. Çalışmanın yanı sıra cesaret de başarıya ulaşma yolunda önemli bir adımdır. Cesur olmayan bir insan amacına ulaşmak için çıktığı yolda önüne çıkan ilk engelde pes eder. Bu da o insanı amacına ulaşamadığı, istediği şeyi elde edemediği için mutsuz eder.

Mutluluk çalışmaya ve cesarete bağlıdır. Çalışmak, cesur olmak ve bu sayede güzel işler başarmak yalnızca bizi değil tüm insanları mutlu eder. Hayatta kendimize hedefler belirlemeli ve bu hedefler doğrultusunda bıkmadan çalışmalıyız. Hedefimize ilerlerken karşımıza çeşitli zorluklar çıkacaktır. Zorluklara cesurca göğüs gererek yolumuza devam etmeli ve amacımıza ulaşmalıyız. Amacımıza ulaştığımızda çalışmanın ve cesaretin ödülünü mutluluk olarak almış olacağız.


Bütün Mutluluklar Çalışmaya ve Cesarete Bağlıdır sözünü açıklayan bir kompozisyon örneğini beğendiyseniz, aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak konudan diğer arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.


Diğer Kompozisyon Örnekleri İçin Tıklayın

1 Yorum

  • Çok güzelmişkeşke burdan yazsaydım çok güzel olmuş ama artık yazdim :( bir dahaki kompozisyon odevlerimde hep buradan yazcam :)

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!