Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Yalnızlıkta Dost ve Arkadaş Yokluğunun Yerini Ancak Kitap Tutabilir – Deneme

“Yalnızlıkta dost ve arkadaş yokluğunun yerini ancak kitap tutabilir” sözünden hareketle yazılmış deneme örneği.

Yalnızlıkta Dost ve Arkadaş Yokluğunun Yerini Ancak Kitap Tutabilir - Deneme

Yalnızlıkta Dost ve Arkadaş Yokluğunun Yerini Ancak Kitap Tutabilir – Deneme

EN SADIK DOST

Hayat, insanlar için bir yolculuktur. İnsanın gözünü dünyaya açması ile başlayan bu yolculuk sırasında yanındakiler öncelikle ailesidir. Sonrasında ise edindiği arkadaşları ve dostları gelir. Arkadaşlıklar ve dostluklar çok değerlidir ancak, insan bazen onlardan ayrı kalabilir. Yalnızlıkta dost ve arkadaş yokluğunun yerini ancak kitap tutabilir.

İnsan hayatında çeşitli dönemler olabilir. Bu dönemlerde arkadaşlardan ve dostlardan ayrı kalmak insanı üzebilir. Oysa bu dönemlerde üzülmek yerinde kitaplara koşulmalıdır. İnsanın kendisini yalnız hissettiğinde sığınabileceği limanlar kitaplardır.

Her kitap dışarıya açılan bir penceredir. Okunmaya başlanılan kitap, insanı içinde bulunduğu ruh halinden alır götürür. İnsanın kederini ve üzüntüsünü dağıtır. İnsan okuduğu kitaba kendisini kaptırdığında adeta bir can yoldaş ve arkadaş bulmuş olur.

Kitaplarda geçen konular, anlatılan maceralar insanın yalnızlığını unutmasını sağlar. Kitap okuma süresince insan sanki bir arkadaşıyla sohbet ediyormuş gibi hisseder; hem de bilgili bir arkadaş… Çünkü kitaplar en doğru bilgiye sahip olunabilecek kaynaklardır.

“Yalnızlıkta dost ve arkadaş yokluğunun yerini ancak kitap tutabilir” sözünden hareketle insan, dostlarından ayrı kaldığında hemen kitaplara sarılmalıdır. Hatta kitaplara koşmak için yalnız kalmak ya da kendini yalnız hissetmek beklenmemelidir. Her daim kitap okumak, insanın kendini hiç terk etmeyecek bilgili ve sadık arkadaşlar edinmesi demektir.

*** “Yalnızlıkta dost ve arkadaş yokluğunun yerini ancak kitap tutabilir” sözünden hareketle yazılmış deneme örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
clap
1
sad
1
unlike
1
angry
0
happy
0
love
0
confused

Yorum Yap