Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Saygının Toplum Hayatında Yeri ve Önemi – Konuşma

Saygının toplum hayatında yeri ve önemi hakkında bir konuşma örneği.

Saygının Toplum Hayatında Yeri ve Önemi - Konuşma

Saygının Toplum Hayatında Yeri ve Önemi – Konuşma

Sevgili arkadaşlar.

Saygı insanlara ne kadar değer verdiğimizi gösterir. Birbirimiz sevmek zorunda değiliz ama saygı duymak zorundayız. Çünkü sevgi insanın içinde yaşadığı bir duygudur. Bu duygunun dışa çıkması elbette güzeldir fakat sevginin gösterilmemesi insanlara zarar vermez. Lakin saygı duygusu dışarı çıkmak zorundadır. İnsanlar birbirlerine karşı saygılı davranmazlarsa o toplum parçalanır.

Saygı insanlar arasında barışı ve birbirlerine sevgi beslemelerine imkân sağlar. Toplumsal hayatta sevgi ve saygının eksilmesi huzursuzluklara yol açar. Saygının olmadığı yerde ne dürüstlük olur ne de huzur. Bir toplumun bir arada kalması, birbirini anlaması, sevebilmesi ve kabullenmesi ancak saygı ile oluşur. Saygının olduğu yerde barış, güven, mutluluk, anlayış, yardımlaşma, birlik ve huzur olur.

Sağlıklı ve huzur dolu bir toplumun temelinde saygı vardır. Eğer böyle bir ortamda yaşamımızı sürdürmek istiyorsak, sevmesek de herkese karşı saygılı davranmak bizim birinci görevimiz olmalıdır.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

*** Saygının toplum hayatında yeri ve önemi hakkında konuşma örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Diğer Kompozisyon Örnekleri İçin Tıklayın

37 Yorum

Yorum Yap