Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Saygının Toplum Hayatında Yeri ve Önemi – Konuşma

Saygının toplum hayatında yeri ve önemi hakkında bir konuşma örneği.

Saygının Toplum Hayatında Yeri ve Önemi - Konuşma

Saygının Toplum Hayatında Yeri ve Önemi – Konuşma

Sevgili arkadaşlar.

Saygı insanlara ne kadar değer verdiğimizi gösterir. Birbirimiz sevmek zorunda değiliz ama saygı duymak zorundayız. Çünkü sevgi insanın içinde yaşadığı bir duygudur. Bu duygunun dışa çıkması elbette güzeldir fakat sevginin gösterilmemesi insanlara zarar vermez. Lakin saygı duygusu dışarı çıkmak zorundadır. İnsanlar birbirlerine karşı saygılı davranmazlarsa o toplum parçalanır.

Saygı insanlar arasında barışı ve birbirlerine sevgi beslemelerine imkân sağlar. Toplumsal hayatta sevgi ve saygının eksilmesi huzursuzluklara yol açar. Saygının olmadığı yerde ne dürüstlük olur ne de huzur. Bir toplumun bir arada kalması, birbirini anlaması, sevebilmesi ve kabullenmesi ancak saygı ile oluşur. Saygının olduğu yerde barış, güven, mutluluk, anlayış, yardımlaşma, birlik ve huzur olur.

Sağlıklı ve huzur dolu bir toplumun temelinde saygı vardır. Eğer böyle bir ortamda yaşamımızı sürdürmek istiyorsak, sevmesek de herkese karşı saygılı davranmak bizim birinci görevimiz olmalıdır.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

*** Saygının toplum hayatında yeri ve önemi hakkında konuşma örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
122
clap
36
love
21
angry
14
unlike
9
confused
6
happy
6
sad

133 Yorum

Yorum Yap