Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Bilgisayar Oyunları Ruh ve Beden Sağlığımızı Nasıl Etkiler? – Konuşma

Bilgisayar oyunları ruh ve beden sağlığımızı nasıl etkiler? konulu konuşma örneği.

Bilgisayar Oyunları Ruh ve Beden Sağlığımızı Nasıl Etkiler? - Konuşma

Bilgisayar Oyunları Ruh ve Beden Sağlığımızı Nasıl Etkiler? – Konuşma

Sevgili Arkadaşlar.

Biliyorsunuz ki günümüzde teknoloji oldukça ilerledi. Teknolojinin ilerlemesi ve bilgisayarların yaygınlaşmasıyla çocuk oyunlarının yerini bilgisayar oyunları aldı. Artık çocuklar birbirleri ile sokakta, okulda, parklarda oynamak yerine bilgisayarlarına veya telefonlarına kurdukları oyunlarla oynuyorlar.

Peki bilgisayar oyunları ruh ve beden sağlığımızı nasıl etkiler? Bu oyunlar çocuklar için yararlı mıdır, zararlı mıdır?

Yaptığım araştırmalara göre bilgisayar oyunlarının yararları da vardır zararları da… Çocukların zeka gelişimine katkı sağlaması, sorun çözme yeteneklerini, dikkat, detayları görme, el-göz koordinasyonu gibi yeteneklerini geliştirmesi bilgisayar oyunlarının yararlı özelliklerindendir.

Öte yandan bilgisayar başında çok zaman geçirmek çocukların sosyal yaşantısını etkiliyor. Ailelerinden ve çevrelerinden uzaklaşmalarına neden oluyor. Bu durum ruhsal sorunlara yol açıyor. Bilgisayar başındaki hareketsizlik göz bozukluklarına, kilo almaya, sindirim problemlerine, vücut ağrılarına neden olabiliyor. Ayrıca doğru oyunlar seçilmediğinde oyun oynayan kişiyi şiddete meyilli hale getirebilen oyunlar da var.

Bilgisayar oyunlarının yararlarına ve zararlarına baktığımızda zararlarının daha ağır bastığını görebiliriz. Bu oyunların faydalarını başka etkinlikler ile kazanabiliriz. Fakat çocuklar bu oyunlara kendilerini kaptırdıklarında ortaya çıkan sorunların çözümü için çok çaba sarfetmek gerekiyor. Bu nedenle bilgisayar oyunlarının faydalarını değil de zararlarını göz önünde bulundurarak buna göre hareket etmeliyiz.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

*** Bilgisayar oyunları ruh ve beden sağlığımızı nasıl etkiler? konulu konuşma örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
love
1
unlike
1
angry
0
happy
0
clap
0
confused
0
sad

77 Yorum

Yorum Yap