Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Sağlıklı Beslenmenin Önemi (Konuşma)

Sağlıklı beslenmenin önemini anlatan bir konuşma örneği.

Sağlıklı Beslenmenin Önemi (Konuşma)

Sağlıklı Beslenmenin Önemi (Konuşma)

Sevgili arkadaşlar.

Sağlıklı bir yaşam sürmemiz için dikkat etmemiz gereken bir çok unsur vardır. Zararlı alışkanlıklardan kaçınmak, düzenli ve yeterli şekilde uyumak, spor yapmak, stresten uzak durmak bunlardan bazılarıdır. Fakat sağlıklı bir yaşam için en çok dikkat etmemiz gereken konu sağlıklı beslenmektir.

Sağlıklı beslenme vücudun gereksinimi olan besin öğelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda almak için bilinçli yapılması gereken bir davranıştır. Bu öğelerin herhangi biri alınmadığında, gereğinden az ya da çok alındığında,büyüme ve gelişme engellenir, sağlık bozulur. Gereğinden fazla besin tüketilirse, çok alınan bazı öğeler vücutta yağ olarak depolandığından sağlık için zararlı olur.

Ayrıca tükettiğimiz besinlerin temizliğine de dikkat edilmesi gerekir. Yaşamımızın temel maddesi olan besinler, satın almadan tüketime kadar geçen aşamalarda hijyenik koşulların yeterince sağlanamaması nedeniyle zararlı hale gelebilmekte ve sağlığımız için gizli bir tehlike oluşturabilmektedir.

Sağlıklı beslenmek için hazır yemeklerden uzak durmalıyız. Beden sağlığımız için enerji arttırıcı ilaçlar yerine doğal yollarla elde edilmiş besinleri tüketmeliyiz. Kararında yemeli, öğün atlamamalıyız.

Beslenmek sadece yemek içmek demek değildir. Yediğimize içtiğimize dikkat etmezsek, sağlıksız besinler tüketirsek ne yaparsak yapalım sağlığımız kısa süre içerisinde bozulur.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

*** Sağlıklı beslenmenin önemini anlatan konuşma örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
386
clap
91
angry
68
love
54
unlike
25
confused
24
sad
19
happy

142 Yorum

Yorum Yap