Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Milli Kültür Unsurlarımızla İlgili Konuşma

Millî kültür unsurlarımızla ilgili konuşma örneği.

Milli Kültür Unsurlarımızla İlgili Konuşma

Milli Kültür Unsurlarımızla İlgili Konuşma

Sevgili Arkadaşlar,

Ülkelerin ve milletlerin ayakta kalabilmeleri, yaşamlarını sürdürebilmeleri için çeşitli koşulların yerine getirilmesi gerekir. Bu koşullardan en önemlisi milli değerler etrafında bütünleşebilmek ve bu değerleri koruyabilmektir. Çünkü milli değerler, bireylerin ülkeye olan aitlik duygusunu yani bağlılığını kuvvetlendirir.

Milli kültür unsurlarımız milli değerlerimiz içerisindedir. Dilimiz, dinimiz, gelenek ve göreneklerimiz, sanat eserlerimiz, tarihimiz milli kültür unsurlarımızı yansıtır. Bunları korumak, devam ettirmek ve geliştirmek bizim öncelikli görevlerimizdendir.

Günümüzde bazı adetlerimiz popüler kültüre yenik düşmektedir. Mesela bayram günlerinde herkes birbirini ziyaret eder bayramlaşırdı. Günümüzde ise bayram günler tatil olarak görülüyor ve bu günler tatil yörelerinde geçiriliyor. Bu güzel adetimiz yavaş yavaş yok olurken beraberinde toplumsal birlikteliğe de zarar veriyor.

Sonuç olarak kendi toplumsal kimliğimizi kaybetmemek adına milli kültürümüzü oluşturan unsurlara sıkı sıkı sarılmak, bunların yok olmamasını sağlamak her şeyden önemlidir.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

*** Millî kültür unsurlarımızla ilgili konuşma örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
43
clap
7
angry
5
love
4
unlike
3
happy
3
confused
1
sad

23 Yorum

Yorum Yap