Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Kent Yaşamı ve Modernleşmenin Komşuluk İlişkilerini Etkilemesi – Konuşma

Kent yaşamı ve modernleşmenin komşuluk ilişkilerini etkilemesiyle ilgili konuşma örneği.

Kent Yaşamı ve Modernleşmenin Komşuluk İlişkilerini Etkilemesi - Konuşma

Kent Yaşamı ve Modernleşmenin Komşuluk İlişkilerini Etkilemesi – Konuşma

Sevgili Arkadaşlar,

Büyüklerimizden hep eskiden komşuluğun önemli ve değerli olduğu, eski komşulukların kalmadığı konusunda serzenişler duyarız. Komşuluk hikayelerini hep anlatırlar. Peki niçin günümüzde büyüklerimizin hep anlattığı güzel komşuluklar göremiyoruz?

Bence bunun sebebi kent yaşamı ve modernleşmedir. Günümüzde insanlar iş bulmak için büyük kentlere göç ediyorlar. Kentlerdeki bina sayıları gün geçtikçe artıyor. İnsanlar sürekli yer değiştiriyor. Taşındıkları evde uzun süre kalmıyorlar. Bu durum uzun süreli komşuluk ilişkilerini engelliyor. İnsanlar “Yarın öbürgün zaten taşınırız, içli dışlı olmaya gerek yok.” diye düşünüyorlar.

Öte yandan modernleşme, teknolojinin gelişmesi ile insanlar evlerinde televizyonlar, cep telefonları, bilgisayarlar ile daha çok vakit geçiriyorlar. Sohbet etmek için insan arayışına girmiyorlar. Bu durum da komşuluk ilişkilerinin zayıflamasına neden oluyor.

Sonuç olarak zaman geçtikçe, kentleşme daha da artacak, teknoloji daha da gelişecek. Biz ileride bugünkü kötü komşuluk ilişkilerini bile arıyor olacağız.

*** Kent yaşamı ve modernleşmenin komşuluk ilişkilerini etkilemesiyle ilgili konuşma örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
122
clap
32
love
15
unlike
15
angry
10
happy
5
confused
5
sad

38 Yorum

Yorum Yap