Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Kızılay Haftası ile İlgili Kompozisyon

Kızılay Haftası ile ilgili kompozisyon, Kızılay’ın önemi, Kızılay Haftası konulu kompozisyon örneği.

Kızılay Haftası ile İlgili Kompozisyon

Kızılay Haftası ile İlgili Kompozisyon

Yardım etmek bir erdemdir. Muhtaç olan olanlara yardım etmek bir insanlık vazifesidir. Türkiye’de yardımların büyük kısmı devlet eli ile Kızılay yapmaktadır. Kızılay Haftası kapsamında da yardım konusunda yapılan hizmetler, Kızılay’ın görevleri gibi konular işlenmektedir.

Kızılay dil, din, ırk ayrımı yapmadan yardıma muhtaç olan herkesin imdadına koşmaktadır. Ülkemizde meydana gelen doğal afet, yangın, deprem, sel gibi insanların zarar gördüğü durumlarda yardıma koşan Kızılay, farklı bir ülkede meydana gelen bu gibi felaketlerde, savaş gibi durumlarda da yardıma koşmaktadır. Kızılay’ın yardım elini uzatması için, yardım gerektiren durumun Türkiye’de olmasına gerek yoktur yani. Çünkü yardım, insanı bir olgudur ve evrenseldir.

Kızılay yardım gerektiren durumlarda (savaş, deprem, sel, vb. gibi) insanların barınma, yeme- içme, ilaç, battaniye, çadır, kan gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Kızılay bu gibi ihtiyaçları karşılarken elbette maddi desteğe ihtiyaç duymaktadır. Maddi desteği yardımsever kişilerden ve üyelerinden temin etmektedir. Bu şekilde bir yardımlaşma ile iyilik tüm insanlığa yayılmaktadır.

Kızılay gerekli durumlarda insanların kan ihtiyacını da karşılamaktadır. Hemen her ilde merkezi yerlere yerleştirilen Kızılay kan toplama aracı bulunmaktadır. Kan vermek isteyen yardımseverler bu araçlarda kan verebileceği gibi, Kızılay merkezlerine gidilerek de kan verilebilmektedir. Bu kanlar ihtiyacı olan kimselere verilerek, hayat kurtarmaktadır.

Hayat kurtarmak, birine yardım etmek isteyen herkes Kızılay aracılığı ile bunu gerçekleştirebilmektedir. Bankalar ve PTT aracılığı ile Kızılay’a bağış yapabilmenin yanı sıra SMS ile de maddi destek sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra kıyafet, kırtasiye malzemeleri gibi ürünler de bağış yapılabilmektedir. Yardım etmek, istendiği zaman her şekilde ve kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

İlgili İçerikler:

Kızılay Haftası Hakkında Bilgi Kızılay Haftası ile İlgili Şiirler Kızılay Haftası ile İlgili Sözler, Sloganlar

*** Kızılay Haftası ile ilgili kompozisyon, Kızılay’ın önemi, Kızılay Haftası konulu kompozisyon örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
12
love
2
clap
2
unlike
1
sad
1
angry
0
happy
0
confused

12 Yorum

Yorum Yap