Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Haksızlık Karşısında Doğru Tavır Göstermenin Önemi – Konuşma

“Bir kişiye karşı yapılmış haksızlık, bütün insanlığa karşı yapılmış haksızlık demektir.” Emile ZOLA (Emil Zola) sözünden yola çıkarak haksızlık karşısında doğru tavır göstermenin önemini anlatan konuşma örneği.

Haksızlık Karşısında Doğru Tavır Göstermenin Önemi - Konuşma

Haksızlık Karşısında Doğru Tavır Göstermenin Önemi – Konuşma

Sevgili arkadaşlar.

Toplumda herkes birtakım sosyal haklara sahiptir. Bu haklar herkese eşit olarak tanımlanmıştır. Özgür ve mutlu bir yaşam için insanların bu haklarını rahatlıkla kullanabilmesi gerekmektedir. Haksızlık, başkalarının her türlü haklarına karşı yapılan saygısızlık ve engel demektir.

Kendi hakkını koruyamayan, başka insanların uğradığı haksızlıklara müdahale edemeyen insanlar huzursuz yaşamaya mahkumdur. Huzursuz insanlarla dolu bir toplum varlığını sürdüremez. Bu nedenle bir kişiye karşı yapılan haksızlığın sadece o kişiyi ilgilendirdiğini düşünmek yanlış olur. Haksızlıklara ses çıkartılmadıkça, haksızlıklar çoğaldıkça bütün bir toplum manevi olarak çöküntüye uğrayacak, zamanla yok olacaktır.

Bu nedenle her ne olursa olsun hakkımızı aramalı, haksızlıklara engel olmalı ve bunu insanlık ve toplum görevi olarak kabul etmeliyiz. İnsanın kendisi ve ait olduğu toplumun huzuru ve varlığı için bu görev en iyi şekilde yerine getirilmelidir.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

*** Haksızlık karşısında doğru tavır göstermenin önemini anlatan konuşma örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
clap
5
love
2
angry
1
unlike
0
happy
0
confused
0
sad

7 Yorum

Yorum Yap