Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

İyiliğin Toplum Hayatındaki Önemi (Konuşma)

İyiliğin toplum hayatındaki önemi hakkında bir konuşma örneği.

İyiliğin Toplum Hayatındaki Önemi (Konuşma)

İyiliğin Toplum Hayatındaki Önemi (Konuşma)

Sevgili arkadaşlar.

İyilik yapmak, hiçbir karşılık beklemeden yardıma ihtiyaç duyan birine, bir canlıya yardım etmektir. İyilik yapmak insanın vicdanını rahatlatır. Mutlu hissettirir. İyilik yapılan kişi de mutlu olur; iyilik yapan kişiye minnet duyar. İyilik yapan insanlar çevrelerindeki insanlar tarafından sevilir, sayılır. İleride iyilik yapan kişi ihtiyaç duyduğunda, iyilik yaptığı kişiler tarafından daha kolay karşılık bulur.

Bu şekilde iyilik yapmak, toplum hayatını da düzenler. İnsanlar birbirlerine yardım eder. Birbirlerinin sıkıntılarını giderir. Böylece bireyler mutlu olur. Mutlu bireylere sahip toplumlarda da mutluluk ve huzur hakim olur.

İyilik karşılık beklenmeden yapılan bir davranış olmalıdır. İyiliğe karşı iyilik beklemek, iyilik yapmanın amacına zarar verir. Herkes beklenti içinde olduğu zaman insanlar arasındaki ilişkiler çıkar ilişkisine dönüşür. Bu da toplum düzenine zarar verir. Bu nedenle yaptığımız iyilikleri hiç kimsenin başına kakmamalı, her yerde anlatmamalı, yapılan iyiliği bir koz olarak kullanmamalıyız.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

*** İyiliğin toplum hayatındaki önemi hakkında konuşma örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
210
clap
42
love
22
unlike
20
angry
13
confused
12
sad
10
happy

108 Yorum

Yorum Yap