Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Sorumluluk Sahibi Bir Öğrencinin Yapması Gerekenler – Konuşma

Sorumluluk sahibi bir öğrencinin yapması gerekenler konulu konuşma örneği.

Sorumluluk Sahibi Bir Öğrencinin Yapması Gerekenler - Konuşma

Sorumluluk Sahibi Bir Öğrencinin Yapması Gerekenler – Konuşma

Sevgili arkadaşlar.

Sorumluluk duygusu gelişmiş olan insanlar kendilerine verilen görevleri eksiksiz şekilde yerine getirmeye dikkat eden kişilerdir. Sorumluluk sahibi insanlar okul yaşamında, evinde, iş hayatında, sosyal çevrelerinde kendilerine düşen görevleri bilirler, bu görevleri en iyi şekilde yerine getirirler.

Sorumluluk sahibi bir öğrenci, anne, baba, aile büyükleri ve öğretmenlerinin kendisine verdiği görevleri yerine getirmekten mutluluk duymalıdır. Ders saatini ve okula yetişebilmek için bineceği taşıtın saatini düşünmeli, her sabah erken kalkarak kahvaltısını yapıp okula hazır hale gelecek şekilde giyinip evden çıkmalıdır. Dersini dinlemeli, derste gereksiz konuşmamalıdır. Ödevlerini zamanında yapmalıdır. Çalışkan olmalı, öğretmenlerine, aile bireylerine ve büyüklerine karşı saygılı olmalıdır. Düzenli olmalı, ev işlerinde anne ve babasına yardım etmelidir. Arkadaşlarıyla iyi geçinmeli, asla kavga etmemelidir. Kişisel ve çevre temizliğine dikkat etmeli, sağlığını koruyacak önlemler almalıdır. Kendisine verilen harçlıkları bilinçli harcamalı, tutumlu olmaya çalışmalıdır.

Sorumluluklarını bilen öğrenciler hayatları boyunca başarılı olurlar ve etraflarındaki insanlar tarafından takdir edilirler.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

*** Sorumluluk sahibi bir öğrencinin yapması gerekenler konulu konuşma örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
clap
1
confused
1
unlike
0
happy
0
love
0
sad
0
angry

7 Yorum

Yorum Yap