Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Gaziler Günü ve Gazilere Verilen Önem – Kompozisyon

Gaziler Günü ve gazilere verilen önem, gaziler günü ile ilgili kompozisyon örneği.

Gaziler Günü ve Gazilere Verilen Önem - Kompozisyon

Gaziler Günü ve Gazilere Verilen Önem – Kompozisyon

Özgür bir ülkede yaşamak, şanlı Türk bayrağının göklerde dalgalanması, bir vatana sahip ve bir vatana ait olmak elbette kolay kazanımlar değil. Şu an özgürce yaşadığımız bu topraklar, binlerce şehidin ve gazinin savaşması ve bu ülke için canını hiçe sayması ile bizim olmuştur. Bir vatan, bir millet, bir yürek, kolay olunmuyor. Bu değerlerin sırtında yükseldiği şehitlerimiz ile birlikte gazilerimiz vardır; Gaziler Günü onları unutmamak için bir vesiledir.

Mazisinde pek çok savaş ve kahramanlık öyküsü barındıran Türk milleti, egemenlik için pek çok şehit vermesinin yanı sıra savaşa gidip geri dönen askerlere de sahiptir. Şehitlerimiz dualarla anılırken, gazilerimiz yani savaşıp geri evine dönen askerlerimiz de saygı ve minnetle anılmaktadır. Ülke için bu denli cesur olan ve kahramanlık gösteren gazilerimize ne kadar ayrıcalık gösterilse, ne kadar saygı duyulsa az bence. Ülke için çok önemli ve değerli olan gazileri onurlandırmak adına Gaziler Günü kutlanmaktadır. Gaziler Günü her yıl 19 Eylül tarihinde kutlanır. Bugün aynı zamanda Kahramanlık Günü diye de bilinir.

Türk milleti için şehitler nurlanmış kişiler, gaziler onurlanmış kişiler anlamına gelmektedir. Bu onurlanmış kişiler yeterince ilgi görüyor mu bunu sorguluyorum kendi kendime. İzlediğim haberlerde görüyorum ki, gazilerimiz maddi açıdan pek rahat bir hayat yaşamıyor gibiler. Madalyaları omuzlarında, göğüslerinde dizili, gözleri yaşlı, savaş anılarını anlatıyorlar. Ama yoksul ve yardıma muhtaç görünüyorlar. Gazilerimiz, bizim sonsuz saygı göstermemiz gereken insanlar. Ülke ve millet olarak onlara çok ama çok şey borçluyuz. Özgürlüğümüzü borçluyuz. Bu vatan üstünde özgürce yaşamamız için canlarını ortaya koyan insanlar onlar.

Demem o ki, yalnızca bir gün yetmez gazilerimizi onurlandırmaya. Elbette Gaziler Günü kutlanmalı, onlara özel bir gün olmalı ama yalnızca bu kadarla kalmamalı. Gazilerimizi maddi ve manevi olarak rahat yaşatmak bu vatana sahip ve ait olan herkesin boynunun borcudur.

İlgili İçerikler:

GAZİLER GÜNÜ HAKKINDA BİLGİ GAZİLER VE GAZİLER GÜNÜ HAKKINDA SÖZLER GAZİLER GÜNÜ İLE İLGİLİ ŞİİRLER

*** Gaziler Günü ve gazilere verilen önem, gaziler günü ile ilgili kompozisyon örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
love
2
happy
2
clap
1
sad
1
unlike
1
angry
0
confused

2 Yorum

Yorum Yap