Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü – Kompozisyon

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili kompozisyon örneği.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü - Kompozisyon

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü – Kompozisyon

15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Milleti büyük bir zafer elde etmiştir. Ülke içinde yönetimi ele geçirmek isteyen FETÖ yapılanması 15 Temmuz tarihinde bir darbe girişiminde bulunmuş, bu girişim kahraman Türk halkı tarafından bastırılmıştır. Bu gün, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak anılmakta ve her yıl kutlanmaktadır.

Türk Milleti tarihinde darbelerle boğuşmuş bir millettir. 1960 ve 1980 yıllarında, ülkedeki siyasi olaylara darbe ile müdahale edilmiş ve bu durumdan ülke olarak zararla dönülmüştür. Siyasi görüşü fark etmeksizin pek çok insan bu uğurda hayatını kaybetmiştir. 2016 tarihinde bir darbe girişimi daha meydana gelmiş fakat bu sefer amaçlarına ulaşamamışlardır.

Demokrasiye ve yönetime göz diken FETÖ yapılanması 15 Temmuz 2016 tarihinde bir darbe girişiminde bulunmuş, bu girişim ise Türk halkı sayesinde başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Onlar bu ülkeyi yıkmayı başaramamışlardır fakat Türk Halkı kahramanlıklarına bir yenisini daha eklemiştir. Canını hiçe sayan yüzlerce insan sokaklara dökülmüş, tankların önüne yatmış, ellerinde Türk Bayrakları ile sokakları donatmışlardır. Demokrasi, milli birlik ve beraberlik için, ülke için pek çok şehirde millet sokaklara dökülmüştür. Haftalar boyunca her akşam meydanlara akın eden halk, ülke içindeki düşmanlara, bu yolda geçit vermeyeceğini göstermiştir.

15 Temmuz gününde Türk Milleti gücünü bir kez daha gösterdi. İstediğinde ve birlik olduğunda başaramayacağı hiçbir şey yoktu. Bu uğura şehitler verdi bu ülke, darbeci kurşunları ile. Meydanlara çıkıp koca koca tanklara karşı koyan ve evine geri dönebilen gazilerimiz oldu. Ülkemiz bir karmaşadan daha alnı açık çıktı. Kahraman sıfatı bir millete ancak bu kadar yakışabilirdi zaten. Kahramanlık öyle kolay bir kazanım değildir ama Türk Milleti zaten bu sıfatı yüzyıllar öncesinden kazanmıştır. Türk Milleti’nin zaferi her yıl 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü adı altında kutlanmaktadır.

İlgili İçerikler:

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ HAKKINDA BİLGİ 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ HAKKINDA SÖZLER 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ HAKKINDA ŞİİRLER

*** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili kompozisyon örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
clap
6
sad
3
love
3
unlike
2
angry
1
happy
1
confused

9 Yorum

Yorum Yap