Düşünmeden Öğrenmek Vakit Kaybetmektir – Kompozisyon


Düşünmeden Öğrenmek Vakit Kaybetmektir sözünü açıklayan bir kompozisyon örneğini içerikte bulabilirsiniz.


Düşünmeden Öğrenmek Vakit Kaybetmektir - Kompozisyon

Düşünmeden Öğrenmek Vakit Kaybetmektir – Kompozisyon


Eğitim ve öğretim hayatımız boyunca sürekli yeni şeyler öğreniriz. Her gün yeni bir bilgi, her gün yeni bir konu… Öğrendiklerimizin kalıcı olması için dikkat etmemiz gereken bir nokta vardır ki; ezberlememek.

Bizlere verilen her bilgiyi düşünmek ve mantığını kavramak gerekmektedir. Düşünmeden, anlamadan öğrenilen her bilgi kısa bir süre sonra unutulmaktadır. Bu da bize yalnızca vakit kaybettirir. Düşünmeden öğrenmek vakit kaybetmektir sözü de bu duruma işaret eder.

Düşünmeden öğrenmek demek, yalızca ezberlemek demektir. Bize verilen bilgilerin hepsinin mantığını kavramalı, düşünmeli, sorgulamalı ve o şekilde bilgiyi hafızamıza yazmalıyız ki kalıcı olsun. Düşünmeden öğrenildiği durumda, her gün yeni bilgileri kaydetmeye çalışan beynimizin içinde o bilgi kaybolacaktır. Sonuç olarak ise derslerde öğretmenlerimizin bize öğretmeye çalıştığı bilgiler çöpe gideceği gibi, bizim de derste geçirdiğimiz vakit çöpe gidecektir.

Zamanın bu kadar kıymetli olduğu çağımızda, öğrenmek, üretmek kendimize, ailemize ve ülkemize faydalı olmak için vaktimizi hiç bir zaman boşa harcamamalıyız. Hangi aktiviteyle uğraşıyorsak uğraşalım önemli olan vaktimizi verimli kullanmak. Oyun oynarken keyif alarak oynamamız gerektiği gibi ders çalışırken de ezberlemeden öğrenmek, yeni şeyler öğrenmenin keyfine varmak verimli zaman geçiriyor olduğumuzu göstermektedir.


Düşünmeden Öğrenmek Vakit Kaybetmektir sözünü açıklayan bir kompozisyon örneğini beğendiyseniz, aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak konudan diğer arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.


Diğer Kompozisyon Örnekleri İçin Tıklayın

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!