Dağlar Nice Yüksek ise Yol Onun Üstünden Geçer – Kompozisyon


Yunus Emre’nin Dağlar Nice Yüksek ise Yol Onun Üstünden Geçer sözünü açıklayan bir kompozisyon örneğini içerikte bulabilirsiniz.


Dağlar Nice Yüksek ise Yol Onun Üstünden Geçer - Kompozisyon

Dağlar Nice Yüksek ise Yol Onun Üstünden Geçer – Kompozisyon


Doğadaki en büyük ve en heybetli şeyler dağlardır. Yüksek ve çetin kayalıklarla dolu dağlar, yüzyıllar boyunca insanlar için gizem kaynağı olmuştur. Bazı şehirleri birbirinden ayıran dağlar, insanları ise birbirinden ayıramamıştır. Çünkü insanoğlu, azimle çalıştığında her güçlüğü aşacak bir yol bulmuştur.

Nasıl ki dağların yüksek olması, uzaktan göründüğünde gizemli ve korkunç gelmesi insanoğlunu durduramadıysa; hayatımızda karşımıza çıkan sorunlar da bizi yıldırmamalıdır. Yüksek bir dağın üzerinden geçen bir yol yapabilen insanoğlu, hayatındaki zorlukları aşmak için de çareler üretebilir.

Bizlere aşılmaz gibi gelen sorunlar, aslında yolu ve yöntemi bilindiğinde rahatlıkla aşılabilir. Hayatta insanın karşısına çeşitli zorluklar çıkabilir. Bu zorluklar gözümüzü korkutabilir. Ancak her zorluğu aşmanın bir yolu olduğu unutulmamalıdır.

Zorlukların üstesinden gelmek, oturup beklemekle mümkün olmaz. İnsanoğlunun dağları aşmak için azimle çalışarak yol yapması gibi, sorunların da çözülmesi için yollar aranmalıdır. Sorun ne kadar büyük olursa olsun, o sorunun üstesinden gelme yolu da mutlaka vardır.


Yunus Emre’nin Dağlar Nice Yüksek ise Yol Onun Üstünden Geçer sözünü açıklayan bir kompozisyon örneğini beğendiyseniz, aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak konudan diğer arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.


Diğer Kompozisyon Örnekleri İçin Tıklayın

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!