Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Cep Telefonunun Günlük Hayatımıza Sağladığı Yararlar – Sohbet

Cep telefonunun günlük hayatımıza sağladığı yararlar konulu sohbet yazı örneği.

Cep Telefonunun Günlük Hayatımıza Sağladığı Yararlar - Sohbet

Cep Telefonunun Günlük Hayatımıza Sağladığı Yararlar – Sohbet

İletişim, insanlık tarihi ile yaşıt kavramlardan birisidir. İlk insanlardan bu yana hızla gelişen ve artan iletişim yöntemleri, çağımızda en üst seviyesine ulaşmıştır. Öyle ki, artık “iletişim” dendiğinde ilk akla gelen kavramlar cep telefonu ve internet konumundadır. Peki günümüzde en çok kullanılan iletişim araçlarının başında gelen cep telefonunun günlük hayatımıza sağladığı yararlar nelerdir?

Telefonun en gelişmiş hali olan cep telefonları hepimizin iletişimini son derece kolaylaştırmaktadır. Cep telefonu sayesinde adeta mesafeler ortadan kalkmıştır. Ulaşmak istediğimiz kişiye bir telefon kadar yakınız artık. Üstelik bu telefon her daim yanımızda, yani istediğimiz kişi ile konuşabilmemiz sadece anlık bir çaba ile mümkün. Oysa yakın geçmişte telefon yalnızca evlerde ve iş yerlerinde vardı. Daha öncesinde ise uzak mesafelerle iletişim ancak mektup ile sağlanabiliyordu. Daha da geçmişe gittiğimizde iletişimin posta güvercinleri ve hatta duman ile sağlandığını biliyoruz. Tüm bunlar dikkate alındığında uzak diyarların cep telefonu ile artık çok yakın olduğunu görebiliyoruz. Üstelik yeni nesil cep telefonları sayesinde insanlar yalnızca sesli değil, görüntülü konuşma da gerçekleştirebilmektedirler. Bu durum cep telefonunun sağladığı avantajlar arasında yerini almıştır.

Cep telefonu, yalnızca sevdiklerimiz ve tanıdıklarımızla iletişimimizi sağlamıyor. Aynı zamanda acil durumlarda polis, jandarma, ambulans ve yardım kuruluşlarına da hemen ulaşabilmemizi sağlıyor. Bu sayede dünya üzerinde her yıl pek çok kişinin hayatı kurtarılıyor ve pek çok suçun önüne geçilebiliyor.

Cep telefonu bire bir konuşma ve mesajlaşmanın haricinde de pek çok işe yaramaktadır. Cep telefonu sayesinde insanlar internet üzerinden de haberleşebilmektedir. Mail gönderip almanın yanında, internet üzerinden haberleşmeyi sağlayan pek çok uygulama yeni nesil cep telefonları sayesinde kullanılabilmektedir.

Cep telefonları artık yalnızca haberleşmede kullanılmamaktadır. Bunun yanında internet üzerinden bütün bankacılık işlemleri cep telefonu ile yapılabilmektedir. Fatura ödeme işlemleri ve hatta alış veriş yapmak dahi artık cep telefonları aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Tüm bunlar cep telefonlarının günlük hayatımıza sağladığı yararların ne noktaya geldiğini göstermektedir.

*** Cep telefonunun günlük hayatımıza sağladığı yararlar konulu sohbet yazı örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
clap
3
love
1
angry
0
happy
0
confused
0
sad
0
unlike

Yorum Yap