Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Bir Ülkenin Doğal Güzelliklerinin Turizme Katkısı – Konuşma

Bir ülkenin doğal güzelliklerinin turizme katkısı konulu konuşma örneği.

Bir Ülkenin Doğal Güzelliklerinin Turizme Katkısı - Konuşma

Bir Ülkenin Doğal Güzelliklerinin Turizme Katkısı – Konuşma

Sevgili arkadaşlar.

İnsanlar, günlük yaşamdaki yorgunluklarını atmak için bazı yollara başvururlar. Arkadaşlarla sohbet, bir hobi ile uğraşma, sinema, tiyatro gibi sosyal etkinliklere katılma bu yollardan bazılarıdır. Bütün bir yılın yorgunluğunu atmak için ise insanlar tatile çıkarlar.

Doğa ile iç içe olmak, bütün bir yılın yorgunluğunu atmak için etkili yollardan biridir. İnsanlar doğada huzur bulur, ruhlarını dinlendirirler. Bu nedenle tatil için genel olarak doğal güzelliği çok olan yerlere giderler.

Bu nedenle bir ülke ne kadar çok doğal güzelliğe sahipse, turizmi de o kadar çok gelişir. İnsanlar tatil için, gezi için, yeni yerler keşfetmek için gittikleri yerlerde otellerde kalırlar, etkinliklere, turlara katılırlar, alış veriş yaparlar, para harcarlar. Harcanan bu paralar o ülkenin ekonomisine katkıda bulunur. Ekonomisi gelişen ülkelerin insanları da huzurlu olur.

Değerli arkadaşlar.

Ülkemiz de doğal güzellikler bakımından diğer ülkelere göre zengin bir ülkedir. Ülkemizin her köşesi adeta cennetten bir parçadır. Bu nedenle ister yerli ister yabancı turistler her yıl bu yerleri ziyaret ederek ülke turizminin gelişiminde katkıda bulunurlar.

Bize düşen görev ise, ülke ekonomisinin gelişmesi için turizme büyük katkısı bulunan doğal güzelliklerimizi korumak, fırsat buldukça ziyaret etmektir. Bu yerleri korumamız, dünya çapında tanınmasını sağlamamız, bizim asli görevlerimizdendir.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

*** Bir ülkenin doğal güzelliklerinin turizme katkısı konulu konuşma örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
74
clap
20
unlike
10
love
9
angry
5
confused
3
happy
3
sad

46 Yorum

Yorum Yap