Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Bilim ve Teknolojinin Günlük Hayatımızdaki Yeri – Deneme

Bilim ve teknolojinin günlük hayatımızdaki yeri konulu kısa bir deneme örneği.

Bilim ve Teknolojinin Günlük Hayatımızdaki Yeri - Deneme

Bilim ve Teknolojinin Günlük Hayatımızdaki Yeri – Deneme

Bilim ve teknoloji ne kadar da hızlı ilerliyor öyle değil mi? Her alanda gelişim gösteren bilim ve teknolojinin günlük hayatımızdaki yeri de bir hayli genişledi. Ve ne yalan söyleyeyim bu beni artık rahatsız ediyor. Sahi sizi etmiyor mu?

Arkadaşlarla iki laflayalım, muhabbet edelim diye bir kafeye gidiyoruz, lakin bir yerde toplanıyoruz, buluşuyoruz… Ama o da ne? Tabii ki kimi telefonundan sosyal medyada takılıyor (!), kimi fotoğraf çekiyor, kimi video izliyor… Doğru dürüst muhabbet bile edemeden evlere dönüyoruz. Teknolojinin gelişimiyle artık pek çok özelliğe sahip olan telefonlarımız, maalesef ki sohbet yeteneğimizi elimizden aldı. Bu konuda bazen; “keşke bu kadar da gelişmeseydi telefonlar” demeden kendimi alamıyorum doğrusu.

Bilim ve teknolojinin çocuk gelişimine de büyük ölçüde zarar verdiğini düşünüyorum mesela. Yahu park ve bahçelerde top oynayan çocuk sayısı bir elin parmaklarını geçmez oldu. Artık pek çok çocuk topu bile bilgisayardan, tabletten, telefondan oynuyor. E ne anladım ben bu işten? Sokakta oynanan o oyunların tadını alamadan büyüyor çocuklar. Çanak çömlek, yakan top, misket, simit, elim sende ve bunun gibi pek çok oyunun zevkini bilmiyorlar. Beden gelişimleri de yeterli düzeyde olmuyor tabii; gün boyu bilgisayar başında oturduklarından!

Bilim ve teknoloji gelişmeli elbet ama hayatın güzelliğini, sohbeti, oyunu, geziyi, sporu yok etmeden…

*** Bilim ve teknolojinin günlük hayatımızdaki yeri konulu kısa bir deneme örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
sad
1
clap
1
angry
0
happy
0
love
0
confused
0
unlike

1 Yorum

Yorum Yap