Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Ayrılıkların ve Hasretin Yaşantımızdaki Yeri – Kompozisyon

Ayrılıkların ve hasretin yaşantımızdaki yeri konulu kompozisyon örneği.

Ayrılıkların ve Hasretin Yaşantımızdaki Yeri - Kompozisyon

Ayrılıkların ve Hasretin Yaşantımızdaki Yeri – Kompozisyon

İnsan yaşam yolculuğunda acı tatlı pek çok olay yaşar. Çoğu zaman insanı üzen olaylar, belli bir süre sonra sevince dönüşür. Hasret de bunlardan biridir. Hasret, sonunda kavuşma olduğu sürece, yalnızca kavuşmada yaşanacak mutluluğun artmasını sağlar.

Hayat boyu nasıl ki iyi ve güzel olaylar ile karşılaşıyorsak, ayrılıklarla da karşılaşmamız mümkündür. Ayrılıklar ve sonrasında gelen hasret duygusu, insanı belli bir süre üzebilir. Bu üzüntü sevilen insandan ya da varlıktan ayrı kalmanın sebebidir. Ayrılık sürecinde insanın hissettiği hasret duygusu, özlenilen kişi ya da varlıkla kavuşulduğunda sevince dönüşür.

İnsan hayatında her duygunun bir yeri ve zamanı vardır. Her duygu, zamanında ve tadında yaşandığında güzeldir. Ölü evinde oynanmayacağı ve sevinilmeyeceği gibi, düğün evinde de ağlamak ve üzülmek olmaz. Birlikteyken mutlu olunan insanlardan ayrı kalındığında da üzülmek kadar doğal bir durum yoktur. Bütün duygular insanlar içindir ve hepsinin insan hayatında bir karşılığı vardır.

İnsan acılı zamanlarında dayanma gücünü elden bırakmamalıdır. Acı ya da tatlı zamanlarda yaşanan duygularda ölçülü davranmaya çalışmak insanı olgunlaştıracaktır. Unutulmamalıdır ki; ayrılık zamanlarında yaşanan özlem ne kadar büyük olursa, kavuşmada yaşanan sevinç de o kadar büyük olur.

*** Ayrılıkların ve hasretin yaşantımızdaki yeri konulu kompozisyon örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
unlike
4
angry
3
clap
1
love
0
happy
0
confused
0
sad

4 Yorum

Yorum Yap