Ana Gibi Yar, Bağdat Gibi Diyar Olmaz atasözünü açıklayan bir kompozisyon örneğini içerikte bulabilirsiniz.


Ana Gibi Yar, Bağdat Gibi Diyar Olmaz - Kompozisyon

Ana Gibi Yar, Bağdat Gibi Diyar Olmaz – Kompozisyon


Bizi dokuz ay boyunca karnında taşıyan ve dünyaya getiren annemiz en değerli varlıklarımızdır. Dünyaya geldikten sonra da büyüyüp gelişmemiz için elinden gelen her şeyi yapan annelerimizin hakkı ödenmez.

Her insan büyüyüp yetişkin olduğunda dahi annesinin çocuğudur. Her çocuk da mutlaka annesine muhtaçtır. Annenin çocuğuna verdiği sevgiyi başka hiçbir canlı veremez. İnsan yetişkin olduktan sonra başka insanları da sevebilir, ancak bu sevgilerin hiç biri anne sevgisinin yerini tutmaz.

Anneler çocuklarını hiçbir karşılık beklemeden sever. Bu sevgi hiçbir durumda azalmaz ve bitmez. Çocuklar annelerini bazen incitseler ve üzseler de, annelerin çocuklarına olan sevgisinde azalma olmaz. Çocukların da annelerinin bu sevgisini karşılıksız bırakmaması ve annelerine hak ettikleri değeri vermeleri gerekir.

İnsanlar birbirlerini çeşitli özelliklerinden dolayı severken, anneler çocuklarını her koşulda severler. Yanlış bir hareket ya da davranış sergilediğinizde arkadaşlarınız sizinle arkadaşlığını bitirebilir. Anneniz ise kendisine yanlış bir davranışta bulunsanız bile sizi affedecektir. Bu yüzden bu dünyada anne sevgisinin yerini tutacak bir sevgi yoktur.


Ana Gibi Yar, Bağdat Gibi Diyar Olmaz atasözünü açıklayan bir kompozisyon örneğini beğendiyseniz, aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak konudan diğer arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.


Diğer Kompozisyon Örnekleri İçin Tıklayın