Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Türkçeyi Doğru Kullanmanın İletişimdeki Önemi – Konuşma

Türkçeyi doğru, etkili ve güzel kullanmanın iletişimdeki önemini anlatan bir konuşma örneği.

Türkçeyi Doğru Kullanmanın İletişimdeki Önemi - Konuşma

Türkçeyi Doğru Kullanmanın İletişimdeki Önemi – Konuşma

Sevgili arkadaşlar.

Biliyorsunuz ki bizim ana dilimiz Türkçe. Doğduğumuz günden bu yana Türkçe öğreniyor, anne babamızla, arkadaşlarımızla, çevremizdeki insanlarla Türkçe konuşarak iletişim kuruyoruz. Aramızda ana dili Türkçe olmayan arkadaşlarımız da olabilir. Ama onlar da çevrelerindeki insanlarla Türkçe konuşuyorlar.

Peki Türkçemizi doğru kullanmazsak ne olur? Duygu ve düşüncelerimizi ifade etmek için kullandığımız dilin kurallarına uymazsak sağlıklı bir iletişim kurabilir miyiz?

Bence kuramayız. Herkesin birbiri ile doğru iletişim kurabilmesi için konuştuğu dilin kurallarına uyması gerekir. Uymazsa kimse birbirini anlamaz. Yanlış anlaşılmalar meydana gelir. Bu yanlış anlamalar, anlaşmazlıklar daha sonrasında bir çok soruna neden olabilir. Birbirini anlamayan insanlar arasında iletişimsizlik meydana gelir. Bu da toplum yaşamını olumsuz etkiler.

Bu nedenle konuştuğumuz dilin kurallarını iyi bilmeli, elimizden geldiğince bu kurallara uymalıyız. Sağlıklı bir toplum yaşamı için sağlıklı iletişim şarttır.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

*** Türkçeyi Doğru Kullanmanın İletişimdeki Önemi içeriği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
176
clap
38
unlike
33
love
30
angry
17
sad
14
confused
12
happy

92 Yorum

Yorum Yap