Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Sosyal Medyanın Olumlu ve Olumsuz Yönleri (Konuşma)

Sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yönlerini anlatan bir konuşma örneği.

Sosyal Medyanın Olumlu ve Olumsuz Yönleri (Konuşma)

Sosyal Medyanın Olumlu ve Olumsuz Yönleri (Konuşma)

Sevgili arkadaşlar.

Türkiye’de 52 milyon, tüm dünyada ise 3.4 milyar aktif sosyal medya kullanıcı var. İnsanlar her anlarını sosyal medyada paylaşıyor ve sosyal medyada geçirdikleri vakit de her geçen gün artıyor. Peki sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yanlarını hiç düşündük mü?

Sosyal medya her türlü bilgi paylaşımına açık bir platform. Bu nedenle hemen her gün ihtiyacımız olan veya olmayan her türlü bilgiye sosyal medya sayesinde ulaşabiliyoruz. Ancak ulaştığımız bu bilgilerin doğru olup olmadığını sorgulamadığımız zaman hata yapma ihtimalimiz de artıyor.

Sosyal medya her türlü bilgi paylaşımına açık bir platform. Bu nedenle hemen her gün ihtiyacımız olan veya olmayan her türlü bilgiye sosyal medya sayesinde ulaşabiliyoruz. Fakat sosyal medya aynı zamanda dolandırıcıların da tercih ettiği bir alan. Sahte hesaplar, sahte internet siteleri ile bu kişiler, “Hediye kazandınız, Devlet aidatlarınızı geri ödüyor” gibi yazılarla insanların dikkatini çekip kurdukları sistem ile banka şifreleri, adres gibi kişisel bilgilere kolayca erişip, insanları mağdur olmasına sebep olabiliyorlar.

Sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yönlerinden etkilenmek tamamen bizim elimizde. Sosyal medya bilinçli kullanıldığı zaman elbette fayda sağlayacaktır. Fakat bilinçsizce, gerçek hayatın odağına konduğu zaman faydadan çok zarar getirmesi kesindir.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

*** Sosyal medyanın olumlu ve olumsuz yönlerini anlatan konuşma örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
85
clap
29
angry
17
love
15
unlike
7
happy
7
confused
7
sad

56 Yorum

Yorum Yap