Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Sağlıklı Bir Toplumun Oluşması İçin Neler Yapılması Gerekir?

Sağlıklı bir toplumun oluşması için neler yapılması gerekir? Toplum sağlığı niçin önemlidir? Sağlıklı toplum konulu araştırma yazısı.

Sağlıklı Bir Toplumun Oluşması İçin Neler Yapılması Gerekir?

Sağlıklı Bir Toplumun Oluşması İçin Neler Yapılması Gerekir?

İçerisinde yaşadığımız toplumun sağlıklı olması, o toplumu oluşturan bireylerin sağlıklı olmasına bağlıdır. Her birey sağlıklı birer fert olursa, o bireylerin oluşturduğu toplum mutlaka sağlıklı olacaktır.

Sağlıklı bir toplum oluşturabilmek için öncelikle toplumun en küçük birimi olan “insan”ın sağlıklı olması gereklidir. Bu nedenle sağlıklı bir toplum oluşturmak için işe öncelikle insan sağlığından başlamak gerekir.

İnsanların sağlıklı bireyler olması öncelikle kendilerine bağlıdır. İnsan, temizliğine dikkat etmeli, belirli aralıklarla doktor kontrolünden geçmeli, sağlıklı yiyecekler tüketmeli, düzenli spor yapmalıdır.

Sağlıksız ortamlarda bulunmak, açıktan yiyecek almak, fast food denilen yiyecek grubunu tüketmek, aşı yaptırmamak, hastalıkların tedavisinde doktor yerine hocalara, üfürükçülere başvurmak, çevreye zararlı yakıtlar kullanmak, ev atıklarını uygun yerlere atmamak gibi bir çok etken, sağlıklı bir toplumun oluşmasında en büyük engellerden birkaçıdır. Toplum olarak bu tür alışkanlıklardan vazgeçmek, sağlıklı bir toplum için atılacak en büyük adımlar olacaktır.

Her insan kendi sağlığına ve sonrada yakın çevresindeki insanların sağlığına dikkat etmelidir. Kendi sağlığımızı sağladıktan sonra; ailemizin fertlerinin ve arkadaşlarımızın sağlıklı olmaları için gerekli ortamı oluşturmalı, bu konuda onları bilinçlendirmeliyiz.

Sağlık denilince akla sadece beden sağlığı gelse de, aslında ruh sağlığı da beden sağlığı kadar önemlidir. İnsanlarımızın sağlıklı ruh ve düşünce yapısına sahip olması için çevreleriyle iletişim halinde olmaları çok önemlidir. İnsanlar arasındaki doğru iletişim, sağlıklı bir toplum oluşmasına yardımcı olacaktır.

*** Sağlıklı Bir Toplumun Oluşması İçin Neler Yapılması Gerekir? konulu araştırma yazısı hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
angry
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike

Yorum Yap