Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Kültürümüzü Başka Uluslara Tanıtmak İçin Ne Gibi Çalışmalar Yapılabilir?

Kültürümüzü başka uluslara tanıtmak için ne gibi çalışmalar yapılabilir? Kültür tanıtımı konulu araştırma yazısı.

Kültürümüzü Başka Uluslara Tanıtmak İçin Ne Gibi Çalışmalar Yapılabilir?

Kültürümüzü Başka Uluslara Tanıtmak İçin Ne Gibi Çalışmalar Yapılabilir?

Kültür, milletlerin asırlar boyunca biriktirdiği değerler bütünüdür. Uzun yıllar sonunda belirginleşen kültür, ülkelerin ve milletlerin kimliği konumundadır. Her millet, dünya üzerinde kültürü ile anılır ve bu şekilde tanınır.

Türkiye denildiğinde yabancı milletten insanlar genellikle lezzetli yemeklerimizden, misafirperverliğimizden, Sultanahmet Camii’nden ve Ayasofya’dan bahsederler. Bu ve benzeri pek çok değer, bizim kültürümüzün parçaları arasındadır. Türk Hamamı, Türk Lokumu ve Türk Kahvesi dünya çapında ün yapmış kültürel değerlerimiz arasındadır.

Bizim ülkemizde olduğu gibi, diğer ülkelerin de kendine has kültürleri vardır. İtalyanlar denince akla ilk makarna, Çinliler denince akla ilk Çin Seddi gelir. Arjantin tango ile, Brezilya samba ile zihinlerde yer eder.

Milletler kültürlerini, ülkelerine gelen turistler ile ve başarılı sporcuları ile tanıtabilir. Arjantin’in ve Brezilya’nın kültürünün tanınmasında futboldaki başarıları önemli yer tutmaktadır. Bununla birlikte Amerika’nın kültürü, gelişmişliği sayesinde ülkesine çektiği turistlerle, Mısır’ın kültürü de piramitler gibi devasa tarihi yapıları görmeye gidenler turistler ile dünyaya yayılır.

Tıpkı bu örneklerde olduğu gibi, biz de kültürümüzü başka uluslara tanıtmak için her alanda başarılara imza atmamız gerekir. Ülkemizin yetiştirdiği değerler, başarılı bilim adamları ve sporcular kültürümüzün yayılmasına ve diğer milletler tarafından tanınmasına yardımcı olur. Bunun için sanat ve spor alanlarına maddi kaynaklarımızın önemli bir kısmını aktararak, sporcularımızın ve sanatçılarımızın gelişmelerini sağlayabiliriz. Ayrıca ülke insanları olarak sanata ve spora gerekli manevi desteği sağlamak için organizasyonlar düzenleyebiliriz.

Ayrıca ülkemize turist girişini kolaylaştırarak, turizm sektörüne gerekli yatırımları yaparak, insanların ülkemizde rahat etmeleri için gerekli güvenlik önlemelerini alarak, turistlerin kolayca ülkemize gelip memnun ayrılmalarını sağlayabiliriz Ülkemize gelen turistlere gösterdiğimiz misafirperverlik, doğal güzelliklerimize gösterdiğimiz saygı ve onları korumamız, kültürümüzün gelişmesine ve tanınmasına yardımcı olur.. Böylece ülkemize gelen turistler ülkelerine döndüklerinde, oradaki insanlara gördüklerini, yaşadıklarını anlatırlar. Kültürümüzden bahsederler. Bu şekilde kültürümüzü başka uluslara kolayca tanıtmış oluruz.

Sonuç olarak kültürümüzü başka uluslara tanıtmak için yapacağımız çalışmaların odağında turizm, spor ve sanat olmalıdır. Yapacağımız çalışmalarda devlet desteğinin yanı sıra, ülke insanlarımızın da manevi desteği çok önemlidir.

*** Kültürümüzü Başka Uluslara Tanıtmak İçin Ne Gibi Çalışmalar Yapılabilir? konulu araştırma yazısı hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
love
1
unlike
0
happy
0
clap
0
confused
0
sad
0
angry

5 Yorum

Yorum Yap