Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Komşularımızla Hangi Konularda Yardımlaşırız?

Komşularımızla hangi konularda yardımlaşırız? Komşuluk ve yardımlaşma konulu araştırma yazısı.

Komşularımızla Hangi Konularda Yardımlaşırız?

Komşularımızla Hangi Konularda Yardımlaşırız?

Komşularımızla iyi ilişkiler kurmak, toplumsal yaşantımızda çok önemlidir. Yaşadığımız yerde ailemizde sonra bize gerektiğinde yardıma koşacak en yakınlarımız komşularımızdır. Eğer onlarla iyi ilişkiler kurarsak, çoğu sorunlarımızı rahatlıkla halledebiliriz.

Komşularımızla hiç bir karşılık beklemeden yardımlaşmak bizim toplumsal görevimizdir. Onlarla hemen her konuda yardımlaşabiliriz. Mesela, evimize misafir geleceği zaman, gerekli hazırlıkları yapabilmek için komşumuzdan yardım isteyebiliriz. Evde küçük çocuğumuz varsa, önemli bir işimiz çıktığında çocuğumuzu onlara emanet edebiliriz. Paraya ihtiyacımız olduğunda onlardan borç alabiliriz. Bizde olmayan bir eşya lazım olduğunda onlardan emanet olarak alabiliriz.

Bunlar dışında düğün, cenaze gibi törenlerde komşularımız hemen yardımımıza koşarlar. Maddi açıdan sıkıntılı olduğumuz dönemlerde komşularımız ellerinden geleni yaparlar. Manevi olarak da kötü günlerimizde bize teselli verecek ilk insanlar komşularımızdır.

Bunlar gibi yardıma ihtiyaç duyduğumuz her konuda komşularımız her zaman yanımızdadır. Biz de her türlü konuda komşularımızın yanında olmalıyız ki yaşamımız daha kolay ve huzurlu olsun.

*** Komşularımızla Hangi Konularda Yardımlaşırız? konulu araştırma yazısı hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap