Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

İnsanlar Hayvanlardan Nasıl Yararlanmaktadır?

İnsanlar hayvanlardan nasıl yararlanmaktadır? Hayvanlar insanlara nasıl faydalı olurlar? Hayvanların insanlara faydaları konulu araştırma yazısı.

İnsanlar Hayvanlardan Nasıl Yararlanmaktadır?

İnsanlar Hayvanlardan Nasıl Yararlanmaktadır?

Hayvanlar, insanların en büyük yardımcıları olmuşlardır. İlk çağlardan beri insanlar, yaşamak ve yaşamlarını kolaylaştırmak için hayvanlardan çeşitli şekillerde faydalanmışlardır. Onları avlayarak etleriyle beslenmişler, kürkleri ve derileriyle kendilerine kıyafet yapmışlardır.

İnsanlar, hayvanlardan sadece beslenme ve giyim için yararlanmamışlardır. At, eşek, katır, deve gibi hayvanları ulaşım aracı olarak kullanmışlardır. Eski çağlarda güvercin gibi kuşları uzaktaki insanlarla iletişim kurabilmek için postacı gibi kullanmışlardır. Köpekleri, evlerine ve hayvan sürülerine bekçi yapmışlardır. İnek, keçi gibi hayvanlardan süt elde edip, peynir, yoğurt yapmışlardır. Koyunların yünlerinden kendilerine kıyafet yapmışlardır.

Günümüzde de bilimsel araştırmaların çoğunda hayvanlar kullanılmaktadır. Bir hastalığın ilacını geliştirirken fareleri kullanırlar. Hatta uzay araştırmalarında şempanzeleri kullandıklarını da biliyoruz. Ayrıca doğal afetlerde, arama kurtarma çalışmalarında da hayvanlar kullanılmaktadır.

Bunların dışında, bazı evcil hayvanları da kendi yararları için kullanmışlardır. Evde kedi köpek besleyerek yalnızlıklarının üstesinden gelmektedirler. Akvaryumdaki balıkları izleyerek dinlenmektedirler.

Bunlar gibi daha pek çok konuda insanlar hayvanlardan faydalanırlar. Eğer hayvanlar olmasaydı insan hayatı oldukça zorlaşırdı. Bu yüzden hayvanlara gerekli ilgiyi göstermeli ve onlara her zaman sevgiyle yaklaşmalıyız.

*** İnsanlar Hayvanlardan Nasıl Yararlanmaktadır? konulu araştırma yazısı hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
clap
1
love
0
happy
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

2 Yorum

Yorum Yap