İnsanı Hayata Bağlayan Unsurlar Nelerdir? – Kompozisyon


İnsanı Hayata Bağlayan Unsurlar Nelerdir? sorusunu cevaplayan bir kompozisyon örneğini içerikte bulabilirsiniz.


İnsanı Hayata Bağlayan Unsurlar Nelerdir? - Kompozisyon

İnsanı Hayata Bağlayan Unsurlar Nelerdir? – Kompozisyon


Dünyada milyarlarca insan var. Her birinin ayrı hayalleri, ayrı hayatları ve birbirine benzemeyen kişilikleri var. Zevklerimiz, yapmak istediğimiz şeyler, gitmek istediğimiz yerler hepimizin ki bambaşka…

Herkese sorulmuştur; büyüyünce ne olmak istediği… Kimimiz doktor, kimimiz öğretmen, kimimiz aşçı olmak isteriz. Hayatta herkes belirli amaçlar için yaşar. Herkesin öncelik verdiği konu başkadır ancak, çoğu insan; mutlu bir evlilik, iyi bir iş, zenginlik, para, başarı gibi şeyler için yaşar.

Hayallerimiz bizi hayata bağlayan şeylerdir. Bizi; “başarmak” için çabalatan, uğraştıran esas şeylerdir hayallerimiz. Yaşamımızı güzelleştiren, insanı hayata bağlayan unsurlar bir kaç örnek verelim:

1- Aile: Aile, insanın hayatındaki en önemli kavramdır. Ailede alınan eğitim ve ilgi, aynı zamanda ailenin çocuğuna verdiği sevgi, insanın hayatta mutlu olmasını sağlayan önemli etkenlerdendir.

2- Meslek: Meslek seçimi, insan hayatının nasıl gideceğini büyük ölçüde belirler. Sevdiğimiz bir işi yaparsak işe keyifle gider, çalışırken de mutlu oluruz.

3- Din: Bir dine inanmak, umudumuzun hiçbir zaman bitmeyeceği anlamına gelir. Bu da bizi ruhen çok rahatlatır.

4- Aşk: Aşk, insanın hissedebileceği en güzel duygulardan biridir. Aşık olan insan hayatının belki de en güzel anlarını yaşıyordur.

5- Sağlık: Sağlık, bir insana verilen en güzel hediyedir. Sağlığı bozulmuş bir insanın hayattan zevk alması zorlaşır. Bu yüzden sağlığımıza çok dikkat etmeliyiz.


İnsanı Hayata Bağlayan Unsurlar Nelerdir? sorusunu cevaplayan bir kompozisyon örneğini beğendiyseniz, aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak konudan diğer arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.


Diğer Kompozisyon Örnekleri İçin Tıklayın

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!