Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

İnsanı Hayata Bağlayan Unsurlar Nelerdir? – Kompozisyon

İnsanı Hayata Bağlayan Unsurlar Nelerdir? sorusunu cevaplayan kompozisyon örneği.

İnsanı Hayata Bağlayan Unsurlar Nelerdir? - Kompozisyon

İnsanı Hayata Bağlayan Unsurlar Nelerdir? – Kompozisyon

Dünyada milyarlarca insan var. Her birinin ayrı hayalleri, ayrı hayatları ve birbirine benzemeyen kişilikleri var. Zevklerimiz, yapmak istediğimiz şeyler, gitmek istediğimiz yerler hepimizin ki bambaşka…

Herkese sorulmuştur; büyüyünce ne olmak istediği… Kimimiz doktor, kimimiz öğretmen, kimimiz aşçı olmak isteriz. Hayatta herkes belirli amaçlar için yaşar. Herkesin öncelik verdiği konu başkadır ancak, çoğu insan; mutlu bir evlilik, iyi bir iş, zenginlik, para, başarı gibi şeyler için yaşar.

Hayallerimiz bizi hayata bağlayan şeylerdir. Bizi; “başarmak” için çabalatan, uğraştıran esas şeylerdir hayallerimiz. Yaşamımızı güzelleştiren, insanı hayata bağlayan unsurlar bir kaç örnek verelim:

1- Aile: Aile, insanın hayatındaki en önemli kavramdır. Ailede alınan eğitim ve ilgi, aynı zamanda ailenin çocuğuna verdiği sevgi, insanın hayatta mutlu olmasını sağlayan önemli etkenlerdendir.

2- Meslek: Meslek seçimi, insan hayatının nasıl gideceğini büyük ölçüde belirler. Sevdiğimiz bir işi yaparsak işe keyifle gider, çalışırken de mutlu oluruz.

3- Din: Bir dine inanmak, umudumuzun hiçbir zaman bitmeyeceği anlamına gelir. Bu da bizi ruhen çok rahatlatır.

4- Aşk: Aşk, insanın hissedebileceği en güzel duygulardan biridir. Aşık olan insan hayatının belki de en güzel anlarını yaşıyordur.

5- Sağlık: Sağlık, bir insana verilen en güzel hediyedir. Sağlığı bozulmuş bir insanın hayattan zevk alması zorlaşır. Bu yüzden sağlığımıza çok dikkat etmeliyiz.

*** İnsanı Hayata Bağlayan Unsurlar Nelerdir? sorusunu cevaplayan kompozisyon örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
angry
1
unlike
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad

1 Yorum

Yorum Yap