Ahlaklı ve Hoşgörülü İnsanlar Olmak – Kompozisyon


Ahlaklı ve hoşgörülü insanlar olmak bize, yakın çevremize ve genel olarak topluma ne gibi faydalar sağlar? sorusunu cevaplayan bir kompozisyon örneğini içerikte bulabilirsiniz.


Ahlaklı ve Hoşgörülü İnsanlar Olmak - Kompozisyon

Ahlaklı ve Hoşgörülü İnsanlar Olmak – Kompozisyon


Hayat, insanoğluna yüce Yaratıcı tarafından verilmiş bir hediye ve aynı zamanda da sınav aracıdır. Bu hediyeyi güzellikleri ile yaşamak ve bu sınavdan başarı ile ayrılmak yine biz insanoğlunun elindedir. Hayatta başarılı ve mutlu olmanın bir çok şartı varken, bu şartlardan en başta gelenleri ahlaklı ve hoşgörülü bir insan olmaktır.

Sosyal bir varlık olan insan; hayatını diğer insanlar ile etkileşim halinde sürdürmektedir. İnsanlarla bir arada yaşamanın da çeşitli kuralları vardır. Bu kuralları bir zorunluluk olarak değil de, mutluluğun ve huzurlu yaşamanın anahtarı olarak görmek, insanı her zaman başarıya ulaştırır.

Ahlaklı bir insan çevresinde her daim saygı görür. Ahlaki değerlere önem veren insana diğer insanlar da değer verir ve sever. Başkalarının hatalarını görmezden gelen insan, hayat boyunca huzurlu olur. Küçük hataları büyütmeyen ve hoşgörülü olan insanların hatalarını da başkaları görmezden gelir. Sonuçta hatasız kul yoktur.

Ahlaklı ve hoşgörülü bir insan olmak; diğer insanların kalplerini kazanmadaki altın anahtarlardır. Bu anahtarlara sahip olan insanlar, hayatları boyunca çevrelerinde saygı ve sevgi ile karşılanırlar. Hayat; ahlak ve hoşgörü ile yaşandığında anlamını bulacaktır.


Ahlaklı ve hoşgörülü insanlar olmak bize, yakın çevremize ve genel olarak topluma ne gibi faydalar sağlar? sorusunu cevaplayan bir kompozisyon örneğini beğendiyseniz, aşağıdaki paylaşım butonlarını kullanarak konudan diğer arkadaşlarınızın da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.


Diğer Kompozisyon Örnekleri İçin Tıklayın

54 Yorum

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!