Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Telafi Eğitimi Programı Etkinlik Cevapları İçin Tıklayın

El Öpmenin Kültürümüzdeki Yeri ve Önemi (Konuşma)

El öpme davranışının kültürümüzdeki yerini ve önemini anlatan bir konuşma örneği.

El Öpmenin Kültürümüzdeki Yeri ve Önemi (Konuşma)

El Öpmenin Kültürümüzdeki Yeri ve Önemi (Konuşma)

Sevgili arkadaşlar.

El öpmek, küçüklerin büyüklerine olan saygısını ifade eden bir davranıştır. Bayram ve akraba ziyaretlerinde aile büyüklerinin ellerinin öpülmesi adettir. Bazen yaşı kendisinden küçük olsa da toplumca itibar gören saygın kişilerin elleri de öpüldüğü görülebilir.

Kültürümüzde büyüklere saygı esastır. Onların yaşam süreleri ve bu yaşamdan elde ettiği tecrübeler bizden daha çok olduğu ve ömürleri boyunca bizim geleceğimize yönelik işler yaptıkları için büyüklerimize saygı gösteririz. Bu saygıyı da onlara kibar davranma, odaya girdiklerinde ayağa kalkma, karşılarında usturuplu oturma, ellerini öpme gibi davranışlarla gösteririz.

El öpme davranışı sadece büyüklere gösterilen bir davranış değil aynı zamanda toplum tarafından önemli görülen, saygın kişiler için de sergilenen bir davranıştır.

Bir saygı gösterme biçimi olan el öpme davranışı bizim en eski adetlerimizden biridir ve kültürümüzde önemli bir yere sahiptir. Bu ve bunun gibi adetlerin yaşatılması, kültürümüzün devamını sağlaması açısından da önemlidir.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

*** El öpme davranışının kültürümüzdeki yerini ve önemini anlatan konuşma örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Diğer Kompozisyon Örnekleri İçin Tıklayın

Yorum Yap