Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Çevre Temizliği Konulu Konuşma

Çevre temizliği konulu bir konuşma örneği.

Çevre Temizliği Konulu Konuşma

Çevre Temizliği Konulu Konuşma

Sevgili arkadaşlar.

İnsanların hayatlarını sürdürebilmesi için bir yer gereklidir. İnsanlar bu yerde yaşar, yaşamsal gereksinimlerini bu yerden karşılar. Eğer bu yer korunmazsa insanlar yaşamları sürdürmekte zorlanırlar. Bu “yer” dediğimiz bizim çevremizdir. Çevremizi korumazsak çevremiz yok olur. Doğal olarak biz de yok oluruz. Çevremizin en büyük düşmanı ise çevre kirliliğidir.

Peki biz çevremizi temiz tutmak adına elimizden geleni yapıyor muyuz? Okul bahçesinde oynayıp güzel vakit geçiriyoruz. Peki oyun oynarken çöplerimizi niçin yere atıyoruz? Piknik yapmak için doğaya gidiyoruz. Yeşillikler, ağaçlar arasında gülüp eğleniyoruz. Peki giderken niçin çöplerimizi de götürmeyip orada bırakıyoruz?

Bu çöplerin toplanmadığını bir düşünün. Bir daha oyun oynayacak okul bahçesi, piknik yapacak yer bulabilir misiniz? Böyle davranmaya, çevremizi kirletmeye devam edersek anılarımızı yaşayacak bir dünya bulamayacağımızın farkında mısınız?

Artık farkında olun ve lütfen çöplerinizi çöp kutusuna atın. Çöp kutusu yoksa bulana kadar çöpünüzü yanınızda taşıyın. Temiz bir dünya istiyorsanız bunu yapın.

Beni dinlediğini için teşekkür ederim.

*** Çevre temizliği konulu konuşma örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
184
love
79
clap
40
unlike
28
angry
15
sad
14
confused
13
happy

57 Yorum

Yorum Yap