Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Aile Bireylerinin Evde Uyması Gereken Kurallar Nelerdir?

Aile bireylerinin evde uyması gereken kurallar nelerdir? Aile içinde hangi kurallara uymalıyız? Aile ve kuralla konulu araştırma yazısı.

Aile Bireylerinin Evde Uyması Gereken Kurallar Nelerdir?

Aile Bireylerinin Evde Uyması Gereken Kurallar Nelerdir?

Biz evde bir aile ortamında yaşarız. Aile de bir topluluktur. Bütün topluluklarda olduğu, aile içerisinde de uymamız gereken bazı kurallar vardır. Bu kuralları aile bireyleri kendileri belirleyebilir. Fakat biz aile olarak kurallar belirlemesek bile ailenin mutluluğu ve huzuru için uymamız gereken genel kurallar vardır. Peki aile bireylerinin evde uyması gereken kurallar nelerdir?

Aile bireylerinin uyması gereken kurallar şunlardır:

» Aile içindeki tüm etkinlikler zamanında yapılmalıdır. Zamanında yemek yemeli, zamanında televizyon izlemeli, zamanında ders çalışıp zamanında uyumalıyız.

» Ev eşyalarını düzenli ve temiz kullanmalıyız. Eşyaları kullandıktan sonra yerlerine bırakmalıyız. Dağınıklık varsa toparlamalıyız.

» Odamızı ve evimizi temiz tutmalıyız.

» Eve zamanında gelmeliyiz. Gelemiyorsak bile mutlaka aile büyüklerimize haber vermeliyiz.

» Tutumlu olmalıyız. Gereksiz lambaları söndürmeli, suları boşuna akıtmamalıyız.

» Oyun oynarken eve zarar verecek hareketlerden kaçınmalıyız.

» Komşularımızı rahatsız edecek şekilde yüksek sesle konuşmamalıyız. Yüksek sesle müzik dinlememeli, televizyon izlememeliyiz.

» En önemlisi aile içerisinde birbirimize her zaman saygılı ve nazik davranmalıyız. Ne olursa olsun birbirimizi her zaman sevmeliyiz.

*** Aile Bireylerinin Evde Uyması Gereken Kurallar Nelerdir? konulu araştırma yazısı hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
43
love
19
clap
9
unlike
8
angry
6
confused
6
sad
5
happy

7 Yorum

Yorum Yap